Тоді як “Слуги народу” хочуть передати Нацраді з телебачення регулювання всіх ЗМІ, заступник голови Комітету ВР із питань свободи слова депутат Верховної Ради Євген Брагар (“Слуга народу”) вимагає заміни членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за парламентською квотою.
Про це він заявив 28 вересня під час погоджувальної ради, інформує агентство «Українські новини».
Брагар зазначив, що повноваження чинних членів наглядової ради за парламентською квотою закінчилися ще в липні 2019 року.
“Відповідно ми повинні делегувати нових представників до Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Ці представники, які зараз продовжують свої повноваження понаднормово, брали участь в голосуванні про винесення досить сумнівних рішень при розгляді окремих питань на засіданнях Нацради з питань телебачення і радіомовлення”, – заявив депутат.
Брагар закликає комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провести відбір певних кандидатів і надалі затвердити їх для того, щоб Верховна Рада нинішнього скликання мала своїх представників у Нацраді.
Як повідомляли Українські Новини, у квітні 2020 року робота Нацради отримала негативну оцінку, як Президента, так і профільного парламентського комітету.
4 квітня Зеленський звільнив всіх 4 членів Нацради за своєю квотою через незадовільну оцінкк діяльності за результатами розгляду звіту, але потім двох з них призначив знову.
8 квітня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту визнати роботу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення незадовільною, Рада так і не розглянула звіт.
Президент і Рада призначають до Нацради з 4 людини.
Раніше повідомлялося про те, що в законопроєкті “Про медіа” також пропонується передати Національній раді з питань телебачення і радіомовлення контроль над усіма медіа, включаючи онлайн-медіа і платформи загального доступу до інформації, а також право вимагати в суді блокування онлайн-медіа.
Національна спілка журналістів України вказує, що затягування з обранням членів Нацради є «небезпечним прецедентом».