До міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка стартує 25 листопада, Міжнародний благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» провів першу масштабну ініціативу, яка об’єднала відомих людей і жінок, що подолали важкі життєві випробування.
У парку «Юність» у Києві висадили першу в Україні «Алею жіночої сили». Алея сакур стала символом стійкості, відродження та боротьби з насильством.
Ця унікальна акція увійшла до Національний Реєстр Рекордів України «Національного Реєстру Рекордів України» як рекорд «Найбільша кількість жінок, постраждалих від насильства, які висадили алею сакур».
Модератором заходу став Андрій Ковальський – ведучий телеканалу ICTV, переможець шоу «Останній герой». Разом із жінками дерева висаджували відомі українці, серед яких Григорій Бакланов – актор театру та кіно, Надія Матвєєва – ведуча програм «Позивний Надія» і «Неймовірна правда про зірок», Олександр Швачка, ветеран, співзасновник «Ветеран-альянс», ведучий «Ранок у великому місті», Ганна Різатдінова – бронзова призерка Олімпійських ігор з художньої гімнастики, чемпіонка світу, Оксана Гутцайт – ведуча ICTV, майстриня спорту з художньої гімнастики, Анжеліка Рудницька – співачка, телеведуча, волонтерка, Ольга Сумська – Заслужена артистка України, Віталій Борисюк — український актор театру і кіно, Олег Верняєв – олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики, SOWA – співачка та авторка пісень, Георгій Зантарая – чемпіон світу з дзюдо, депутат Київради, Юлія Сеник — телеведуча, Володимир Мула – перший український режисер-лауреат премії «Еммі», Ірина Чечотка — голова Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, Вероніка Плотнікова – керівниця Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків Офіс Генерального прокурора України, Юрій Бахмат – гендиректор КО «Київзеленбуд», журналісти та багато інших гостей, яким небайдужа проблема насильства.
Ідея висадити сад належить Галині Скіпальській, виконавчій директорці фонду. Під час події також заклали капсулу-послання від від українок з підписами учасників. Вона містить меседж для майбутніх поколінь про боротьбу з насильством і віру в людську стійкість.
– Ці дерева – більше, ніж символи, – каже Галина Скіпальська. – Вони – живий доказ того, що навіть після найтемніших моментів можна знайти сили для нового розквіту. Кожна сакура тут – це історія жінки, яка змогла подолати біль і почати нове життя.
Алея сакур – символ незламності жіночого духу та підтримки для всіх, хто пережив насильство та тих, хто його засуджує. Подія зібрала понад сотню людей, які показали: разом ми здатні подолати будь-які труднощі.
Організатори заходу дякують усім, хто надав подарунки гостям.
ГО «Право на здоров’я» (HealthRight International) в Україні.
Дискусія з цього приводу: