Національна спілка журналістів України (НСЖУ) у партнерстві з Комітетом захисту журналістів (Нью-Йорк) запрошує українських журналістів та працівників медіа взяти участь у серії онлайн-воркшопів, присвячених психологічній стійкості та психічному здоров’ю під час війни.
Ми раді представити унікальну можливість попрацювати з міжнародною експерткою Ханною Сторм. Ханна є провідним спеціалістом з безпеки журналістів, психічного здоров’я та емпатичного лідерства, має багаторічний досвід роботи з міжнародними редакціями для створення середовища, де відкриті обговорення психічного здоров’я та благополуччя є пріоритетом. Вона є авторкою книги “Психічне здоров’я та благополуччя для журналістів: практичний посібник”, опублікованої видавництвом Routledge, засновницею та співдиректоркою Headlines Network та колишньою генеральною директоркою Міжнародного інституту безпеки новин.
Серія складається з трьох онлайн-воркшопів, які відбудуться 15 жовтня, 29 жовтня та 19 листопада. Ці сесії дозволять українським журналістам обговорити питання, пов’язані з їхнім психічним здоров’ям, як на них вплинуло висвітлення війни в їхній країні, та як жити з невизначеністю, яку ця війна принесла в їхнє особисте життя. Учасники зможуть обмінятися досвідом, побудувати мережі підтримки та знайти спільні рішення.
Перший онлайн-воркшоп “Ментальне здоров’я журналістів: основи самодопомоги” відбудеться 15 жовтня о 15:00. Ключові теми цього воркшопу включають:
· Розуміння термінів, пов’язаних з психічним здоров’ям
· Як наше тіло та мозок реагують на загрозу
· Як усвідомлення наших реакцій може допомогти нам впоратися
· Вирішення унікального стресу, пов’язаного з репортажами в активних зонах бойових дій
Запрошуємо журналістів та працівників медіа зареєструватися для участі за наступним посиланням – https://forms.gle/bKX595TUXNdxnFxB6 .
Воркшопи проводитимуться англійською мовою з синхронним перекладом українською.
Не пропустіть цю унікальну можливість попрацювати з міжнародним експертом та отримати цінні навички для підтримки свого психічного здоров’я в умовах війни!
Довідка:
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) є найбільшою професійною організацією працівників медіа в Україні. З початку повномасштабного вторгнення Росії НСЖУ активно працює над підтримкою журналістів у зонах бойових дій, забезпечуючи їх захисним спорядженням, проводячи тренінги з безпеки та надаючи психологічну підтримку. Спілка також послідовно виступає за права журналістів на національному та міжнародному рівнях, документує порушення свободи слова та сприяє розвитку незалежних медіа в Україні. Ключовим механізмом реагування НСЖУ на надзвичайні ситуації є мережа Центрів солідарності журналістів, яка підтримується Міжнародною та Європейською федераціями журналістів та штаб-квартирою ЮНЕСКО.
Комітет захисту журналістів (CPJ) – це незалежна некомерційна організація, базована в Нью-Йорку, яка просуває свободу преси у всьому світі та захищає права журналістів працювати безпечно без страху помсти. CPJ розслідує напади на журналістів, документує порушення свободи преси та виступає за звільнення ув’язнених журналістів. Організація надає термінову допомогу журналістам, які перебувають під загрозою, та працює над забезпеченням справедливості у випадках, коли журналісти стають жертвами насильства чи переслідувань через свою професійну діяльність.