До Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ завітав культурний десант «Запорізький напрямок». У складі десанту – переважно військові, які у цивільному житті були акторами, а також ті, хто, маючи акторські здібності, вже на фронті виявив бажання долучитися до культурного десанту.
– Ми виступаємо перед бійцями по всій лінії зіткнення, від Харкова до Херсона, – розповів журналістам керівник гурту Єня Воронецький, який має позивний Настрій. У цивільному житті був стендапером, у військовому почав шлях зі 122 ТРО, 183 батальйон м. Одеси, роти вогневої підтримки ще на початку вторгнення. І ось тепер – культурний десант. – Ми виступаємо у бліндажах, у лісосмугах, у напіврозбитих хатах. Наша мета – перезавантаження військовослужбовців. Вони дуже зморені боями. Але бачили б ви, як змінюються після наших виступів вирази їхніх облич і настрій! Це дуже важливо для людей на війні. Просто нам всім треба нагадувати: ми живі люди. І треба бути й морально-психологічно здоровими. І маємо такими ж повернутись з війни додому. І в цьому теж полягає мета нашого культурного десанту, – говорить Єня Воронецький.
Культурний десант на запрошення Держсекретаря США Ентоні Блінкена побував у Америці. Упродовж місяця фронтові артисти провели 120 зустрічей і стільки ж концертів. У складі гурту був співак родом із Запоріжжя, який в бою втратив ногу і виступав уже на протезі. Дівчинка, яку війна позбавила одного ока, чарувала публіку грою на скрипці. Американці були вражені виступом гурту.
Запорізькі журналісти також були у захваті від співу Юлії Франц і Ірини Квасній, які виконали популярні українські пісні. Вірші фронтовика, підполковника Сергія Сергієнка і свої власні зворушливо прочитав Сергій Харчук, який у культурному десанті вже другий рік, а на фронті з 24 лютого 2022 року. Міні-виставу з ляльками на піску про життя людини і Христа показав актор-лялькар Пилип Салінов.
Маленьке свято в Центрі журналістської солідарності Запоріжжя завершилося традиційним фотографуванням. Попереду у культурного десанту нові виступи перед нашими захисниками.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Ніна Деркач
Світлини Алли Шамрай