Зі знімальною групою шведського суспільного телемовника SVT ( https://www.svt.se/ ), яка висвітлює війну в Україні, дніпровський фіксер Ігор Пилипенко працює вже два роки. Захисне спорядження для поїздок бере у Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ.
– В основному їздимо у Запорізькому напрямку. Працювали також і на Донеччині, Харківщині, Херсон, Одеса, Суми – зі шведськими журналістами ми були вже майже по всій лінії фронту, – розповідає Ігор Пилипенко. – Нещодавно повернулися з Липців Харківської області. Їжджу постійно, фактично щомісяця. Тож дуже зручно, що у Дніпрі в Центрі журналістської солідарності для поїздок можу брати захисне спорядження. Бо раніше кожного разу доводилося десь шукати – чи у знайомих, чи там, куди їхали.
Досвід поїздок у гарячі точки як фіксер-водій має чималий – ще з 2014 року. Проте, зізнається, досі трапляються ситуації, які «лоскочуть нерви»:
– Якось прямо над нами літак здійснив пуск. Це було настільки потужно, що не одразу зрозумів, що сталося – здалося, ніби земля падає. А так, звісно, намагаємося там, де зовсім небезпечно, не їздити, – каже фіксер.
ДОВІДКА. У Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ можна взяти у тимчасове користування якісне захисне спорядження – брендовані написом PRESS бронежилет із шоломом, тактичну аптечку. Прокат безкоштовний, але обов’язково за наявності акредитації ЗСУ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС