Змагання зі спортивної риболовлі відбулися між спільними командами прикарпатських та внутрішньо переміщених працівників медіа. До участі в них зголосилися сім команд: «Власкор», «Пресинг-кльов», «Фішдрім», «Незламні», «Калуські дебютантки», «Суспільне», «Кефаль». Цього разу до змагань медійників долучилася також команда ветеранів бойових дій «Нескорені», яку очолив Андрій Бойчук. Змагання організували Івано-Франківські обласна організація Українського товариства мисливців та рибалок й обласна організація спілки журналістів та Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ. Цього разу змагання відбулися на озері поблизу Калуша.
До учасників змагань із вітальним словом звернулися координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ, відповідальна секретариня обласної спілки журналістів Вікторія Плахта, голова обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок Михайло Лущак, заступник начальника Західного управління лісового і мисливського господарства Роман Поціхович, очільниця Калуської первинної організації НСЖУ Ольга Ткач, голова Калуської районної організації УТМР Василь Гринів.
За сумарною кількістю виловленої риби перше місце посіла команда «Фішдрім», в яку входили Руслан Жирак з Університету Короля Данила й Тарас Лесик з обласного телебачення «Галичина». Друге місце – у команди «Суспільне», Юрія Надольського та Романа Кочержука. Третє місце дісталося команді «Пресинг-кльов» у складі двох редакторів, членів обласної спілки журналістів, очільників первинних осередків НСЖУ Ігоря Голинського та Михайла Захарчука. Учасники команд, які посіли призові місця, отримали дипломи відповідного ступеня.
Положення про змагання зі спортивної риболовлі передбачало й винагороду за улов найбільшої рибини. Цього разу «золота» рибка впіймалася на гачок Романа Жирака з первинної організації НСЖУ УКД.
Рибалки-медійники наголосили на добрій організації змагань, якими безпосередньо опікувалося Калуське районне товариство УТМР.
– Я вперше беру участь у таких змаганнях, однак сьогодні переконалася, що риболовля – це особливий відпочинок. Саме подібні заходи дають добру нагоду зробити тайм-аут, відпочити від роботи на природі, поспілкуватися з колегами в неформальній обстановці, зрештою, перезавантажитись. А ще вразила злагоджена співпраця Центру журналістської солідарності й обласного журналістського осередку та партнерів з обласної та районної організацій УТМР, – поділилася враженнями медійниця з Краматорська Віра Ільїна. – І хоч наша команда «Незламні» за результатами змагань опинилася тільки на четвертому місці, це нас зовсім не засмутило: головне – не перемога, а участь, ті емоції, які пережила після першої спійманої рибки.
Завершився захід, як і годиться, смакуванням рибної юшки.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вікторія Стрільчук
Фото Юрія Рильчука