У межах проєкту «Партнерство задля Перемоги» на лікування до Італії відправили важкохвору 17-річну пацієнтку Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, яка вже понад пів року знаходиться на лікуванні зі складним онкогематологічним діагнозом. Узяти хвору під свою опіку й надати всіляку медичну допомогу на безоплатній основі відгукнулася педіатрична клініка міста Турин.
Допомога важкохворим дітям можлива у межах партнерства Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ з Департаментом інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, Івано-Франківською обласною дитячою клінічною лікарнею та завдяки допомозі й підтримці волонтерів асоціації «Anteas Alessandria», громад УГКЦ міст Турина й Анкони (Італія). Українські діти лікуються в провідних італійських клініках безкоштовно.
–Ми всім колективом молимося, щоб ця прекрасна дитина одужала. Дуже сподіваємося на італійських колег і впевнені, що вони зроблять усе можливе, щоб допомогти її вилікувати. Дуже добре, що в нас є такий проєкт і дякуємо нашим партнерам, які завжди відгукуються на прохання про допомогу задля порятунку дитячих життів, – зазначила Алла Іваненко, завідувачка відділення онкогематології та хіміотерапії Івано-Франківської ОДКЛ.
Працівники Івано-Франківського Центру журналістської солідарності під час зустрічі з партнерами обговорили результати реалізації проєкту та подальшу співпрацю.
Уляна Сташко, лікарка-анестезіологиня Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, членкиня опікунської ради ОДКЛ, співзасновниця БФ «Фундація доброчинців», розповіла, що у межах проєкту на безкоштовному лікуванні у клініках Італії зараз перебуває троє важкохворих дітей з України. Івано-Франківські медики підтримують із рідними пацієнтів постійний зв’язок, дізнаються про стан хворих дітей, їхнє самопочуття.
–Перша наша важкохвора пацієнтка, 14-річна мешканка Івано-Франківщини, яка перебуває в Італії на лікуванні з початку жовтня 2023 року, вже завершила курс, проходить дообстеження і ми чекаємо її повернення в Україну. 10-річна дитина з обласного центру із захворюванням опорно-рухової системи, яка на лікуванні в дитячій педіатричній клініці міста Анкони з березня 2024-го, готується до оперативного втручання. Також ще одна важкохвора, 12-річна дівчинка з Вінниці, з квітня 2024 року на лікуванні в онкогематологічному відділенні педіатричної клініки в Турині, – розповіла Уляна Сташко.
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ, як зазначає його координаторка Вікторія Плахта, реалізує один із важливих проєктів «Партнерство задля Перемоги» – багатогранний проєкт за підтримки партнерів, який спрямований, зокрема, на допомогу медійникам, а також дітям. За словами координаторки, працівники Центру здійснюють інформаційний супровід проєкту, проводять організаційні зустрічі з українськими та закордонними партнерами щодо вирішення різних питань тощо.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Богдана Засідко, Івано-Франківський Центр журналістської солідарності