Хоч міжнародне співтовариство й не має можливості безпосередньо впливати на путінський режим, засоби дипломатичного і громадського тиску важливі – як із погляду збору матеріалів для майбутнього суду над путінізмом, так і як один із способів домогтися звільнення заручників.
Про це голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив у ефірі проєкту «Радіо Свобода» «Крим.Реалії».
– Свого часу також були заяви солідарності «Репортерів без кордонів», Національної спілки журналістів України із журналістами Миколою Семеною, Романом Сущенком, Станіславом Асєєвим, Марією Варфоломєєвою. Сьогодні їх звільнено. Тобто, такі заяви дозволяють тримати кейси в інформаційному полі й доповнювати мозаїку аргументації, яка в підсумку приведе або до обмінів, або до того, що певні посередники, які намагаються комунікувати з росією, зможуть домогтися безумовного звільнення цивільних осіб, – сказав Сергій Томіленко.
Очільник Спілки послався на авторитетних експертів НСЖУ – таких як громадянська журналістка Людмила Гусейнова, яка три роки провела в російському полоні. Зараз вона допомагає громадському сектору боротися за звільнення цивільних заручників, зокрема, журналістів. Пані Людмила наполягає на тому, що кожна заява на підтримку полонених є важливим внеском у справу їхнього визволення.
Сергій Томіленко додав, що полонені медійники Ірина Данилович, Владислав Єсипенко, Ірина Левченко і значна частина громадянських журналістів є членами Національної спілки журналістів України.
– Тобто їхні історії є для нас близькими, ми солідарні з ними і робимо все можливе для їх звільнення, – сказав Сергій Томіленко.
Очільник НСЖУ наголосив, що Спілка очікує, що на щорічному конгресі Європейської федерації журналістів буде ухвалено документ на підтримку полонених українських журналістів. Крім того, про солідарність із ними заявлять національні журналістські спілки Великої Британії і багатьох країни ЄС.
– Судилища і механізми репресій росія відточує на кожному «неслухняному» журналістові, – констатував Сергій Томіленко. – Але це не дає нам права скласти руки і мовчати. І ми не мовчимо.
Інформаційна служба НСЖУ