Саме так, за повідомленням Секретаріату Полтавської обласної організації НСЖУ, працюють усі 42 первинних осередки спілки.
Домінанта в діяльності правління Полтавської обласної організації НСЖУ та місцевих осередків спілки журналістів в 2023 році передусім визначалася умовами, нав’язаними злочинною повномасштабною війною, розв’язаною російською федерацією проти України, у тому числі й на інформаційному просторі.
Незважаючи на складні часи виживання багатьох ЗМІ через зменшення обсягів передплати і реклами, кількість осередків НСЖУ в області не зменшилася. В НСЖУ протягом минулого року було прийнято одинадцять осіб, що більше, ніж за два попередніх роки. І тепер чисельність членів НСЖУ в області – 507 людей, які об’єдналися у 42 місцевих осередки.
Полтавська обласна організація НСЖУ працює, постійно перебудовуючи свою роботу і корегуючи її в 2023 році відповідно до жорстких викликів воєнного часу. Основними напрямками було визначено згуртування журналістської спільноти, висвітлення участі земляків в обороні України, організацію інформаційного супротиву російській агресії та підтримку ЗМІ, журналістів.
Колективи окремих ЗМІ стали потужними осередками волонтерської роботи. Тут варто назвати газети «Полтавський вісник» та «Село Полтавське», що очолюють члени НСЖУ Віталій Скобельський та Лариса Коба.
Журналісти Полтавщини – члени НСЖУ, взяли участь у всіх акціях і проектах Національної спілки журналістів, особливо в таких як «Інформаційна передова» та «Журналісти – важливі!». Найбільш активними стали голова Хорольської районної організації НСЖУ Наталія Ватуля та член правління Полтавської ОО НСЖУ Віталій Скобельський. Так, Віталій Скобельський створив сторінку «Свобода слова» та групу в соціальних мережах, де проводить активну медійну роботу.
Постійно відчуваємо увагу до нашої роботи і підтримку керівництва НСЖУ. По-діловому, зацікавлено пройшла зустріч голови НСЖУ Сергія Томіленка з редакторами газет регіону, що відбулася в Полтаві. Ділилися думками щодо проблем, обговорили шляхи виживання друкованих видань.
Незважаючи на складну ситуацію на ринку реклами, інші негативні обставини, завдяки вжитим заходам вдалося не допустити зменшення кількості друкованих видань. Усі вони отримують консультації з усіх проблемних питань, зокрема, надавалися консультації щодо змін у законодавстві та порядку перереєстрації газет відповідно до Закону України «Про медіа».
Спільно з громадською організацією «Лубни – медіа» – Лубенським районним осередком НСЖУ, що є одним із співзасновників премії імені Василя Симоненка, було проведено журналістський конкурс на краще висвітлення боротьби українського народу з російським агресором, участі земляків у волонтерському русі. Підсумки конкурсу та ім’я лауреата оголошуються в січні – у день народження нашого земляка, письменника, журналіста-шестидесятника, лауреата Державної премії імені Тараса Шевченка Василя Симоненка в його будинку-музеї в селі Биївка Лубенського району.
Спільно із зацікавленими організаціями проведено Полтавський молодіжний фестиваль соціальної реклами з акцентом на волонтерську роботу. Переможцями фестивалю стали вихованці зразкового художнього колективу гуртка «Юний журналіст» обласного центру естетичного виховання молоді. Керівниця колективу-переможця – член НСЖУ Ірина Синягівська.
Задля встановлення контактів і надання допомоги журналістам-переселенцям підтримувалися тісні зв’язки з усіма територіальними громадами, які приймали внутрішньо переміщених осіб.
За підтримки обласної організації НСЖУ надана допомога журналістам в участі в міжнародних заходах. У тому числі в навчанні журналістів в Косово.
Журналістам, їхнім родинам надавалася матеріальна допомога, у тому числі продуктовими наборами від НСЖУ.
Затребуваними напрямками роботи стали семінари та тренінги, котрі проводилися спільно з різними організаціями в режимі on line. Особливо затребувані були теми «Надання домедичної допомоги», «Робота в Інтернеті, як заробляти гроші».
Викликом в роботі редакцій друкованих ЗМІ стали проблеми з передплатою. З метою подолання проблеми відбулося кілька зустрічей з керівництвом Полтавської дирекції АТ «Укрпошта».
Секретаріат Полтавської ОО НСЖУ підтримує зв’язок з первинними журналістськими організаціями області, регулярно поширюється інформація, що надходить з центрального офісу НСЖУ. Здійснюється постійний моніторинг ситуації в ЗМІ та на Інтернет-ресурсах. Для оперативного реагування керівники первинних осередків доєдналися до спільноти Актив НСЖУ та телеграм-каналу SPILKA.news. На ці ресурси оперативно надавалася інформація про роботу обласної організації НСЖУ.
Особливу увагу було спрямовано на роботу місцевих осередків, організацію заходів на підтримку журналістів, їх навчання, підтримку засобів масової інформації, допомогу мобілізованим журналістам та журналістам-переселенцям.
За участі членів правління Полтавської обласної організації НСЖУ вдруге було організовано благодійну акцію, в ході якої команда спортивних журналістів області зіграла 14 футбольних матчів зі збірними ветеранів футболу територіальних громад. Зібрано майже 400 тисяч гривень, які використані на підтримку військових частин – на закупівлю приладів, на поліпшення побутових потреб, у яких служать наші земляки, в тому числі й журналісти.