Відомі на Запоріжжі теле-радіо та газетні журналісти, які нині перебувають у країнах Європи у статусі вимушених переселенців, увійшли до створеної Центром журналістської солідарності мережі позаштатних зарубіжних кореспондентів. Серед них – Наталія Маренко (Німеччина. Дрезден), Наталія Агаркова (Чехія, Прага), Олена Гулая (Австрія, Відень), Віталіна Дорошенко (Литва, Вільнюс), Анатолій Сердюк (Ізраїль, Хайфа), та Олександр Житомирський (Ізраїль, Ашдод) та Юлія Тисленко (Ірландія, Каслбар), а також інші медійники в інших країнах.
Їхнє завдання – надсилати до Центру журналістської солідарності НСЖУ матеріали про підтримку України, про благодійні акції для України і Запоріжжя. Ці дописи та фото-відео сюжети публікуватимуть на сайті ЗОО НСЖУ, на сторінках Центру журналістської солідарності та обласної організації НСЖУ в фейсбуці.
Натомість від Центру журналістської солідарності колеги, що нині перебувають в Європі, отримуватимуть матеріали про діяльність Центру, відео- та фоторепортажі з прифронтових територій та з передової лінії фронту на Запорізькому напрямку, відеоролики на підтримку України і розповсюджуватимуть їх в країнах перебування, щоб європейці мали інформацію з перших рук і зміцнювали підтримку України у боротьбі з рашистською навалою.
Тож колеги, які тимчасово опинилися в європейських країнах в статусі ВПО, завдяки такій творчій співпраці матимуть змогу залишатися в професії, доносити до українців цікаву інформацію. А наші європейські друзі матимуть додатковий привід для підтримки України.
Перший матеріал надіслала тележурналістка Наталія Маренко, яка тимчасово проживає у Дрездені. Вона розповіла про демонстрації на підтримку України, які цього тижня відбуваються у Німеччині на тлі посилених ракетних обстрілів України з боку росії. Акції протесту вже відбулися у Гамбурзі, Галле, Берліні, Кьольні, Дортмунді, Аахені, Дрездені, Мюнхені.
– Я і моя родина активно беремо участь у багатьох заходах, які організовує Координаційний центр по роботі з українськими біженцями в Дрездені, де знайшли притулок і соціальний захист близько 10000 наших співвітчизників. З моїм молодшим сином, який давно живе в Німеччині, та його сім’єю, ми донатимо на ЗСУ, допомагаємо місцевим волонтерам, які продовжують посилати в Україну ліки та речі для співвітчизників тощо, – зауважила Наталія Маренко.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Запорізького ЦЖС