Тренінг «Цифрові інструменти для створення та ведення сайту друкованого видання» відбувся в Запорізькому Центрі журналістської солідарності. Його провів ІТ-фахівець, розробник програмного забезпечення, волонтер Олег Косьмина. Учасники зустрічі говорили про створення сайту, його дизайн, генерацію та формування контенту, рекламу, аналітику.
– За наявності певних знань співробітники редакцій газет можуть створити сайт самостійно. – Для початку потрібно обрати і зареєструвати домен, оформити хостинг, продумати структуру і навігацію сайту. Необхідно також визначитись з тим, які функції він виконуватиме. В залежності від потреб, обирається система управління сайтом. Потрібно також визначитися з цільовою аудиторією, яка користуватиметься сайтом. І, звичайно ж, продумати контент і дизайн сайту, – зазначив Олег Косьмина.
ІТ-спеціаліст зазначив, що самостійне створення сайту дає повний контроль над процесом та можливість адаптувати кожен необхідний аспект під власні потреби, проте це також вимагає певних технічних знань та є часозатратним процесом.
На тренінгу представники ЗМІ та журналісти-переселенці разом з спеціалістом мали змогу розробити план дій для запуску веб-сайту друкованого видання. Цей план складається з 8 кроків: визначення ЦА, вибір платформи для створення сайту, планування структури та контенту, дизайн та розробка, наповнення сайту контентом, SEO-оптимізація, тестування та запуск, аналітика та покращення.
У журналістів виникло чимало запитань до Олега. А головні редактори газет релокованих районних видань «Трудова слава» (м. Оріхів) та «Червоний промінь» (Запорізький район) Світлана Карпенко і Наталія Стіна заручилися підтримкою спеціаліста щодо створення сайтів своїх видань.
– Я дуже задоволена тренінгом. Ми мали свого читача. Нас це влаштовувало і тому не задумувались над створенням сайту. А в нинішніх умовах ми змушені розвиватися далі, бо без прогресу ми помремо, як видання. І сьогодні було особливо корисно, бо ми вже маємо певну фінансову подушку для створення сайту, а Олег Косьмина розповів як це все краще зробити. Завдяки таким тренінгам наша «Трудова слава» скоро буде мати електронний варіант, – розповідає Світлана Карпенко.
У світі інформаційних технологій постійно відбуваються зміни та розвиток. Тому тренінг, який провів Олег Косьмина, був дуже корисним для журналістів.
– Я цілеспрямовано прийшла на це навчання, щоб поставити коучу цілком практичні запитання щодо удосконалення роботи сайту нашої газети «Червоний промінь» та сайту «Промінь». Тренер доступно і вичерпно дав відповіді на усі запитання, запропонував практичну допомогу. Щиро вдячна нашому Центру журналістської солідарності за такі цікаві зустрічі, непересічних тренерів, важливу теоретичну і практичну допомогу в нашій медійній діяльності, – зазначила Наталія Стіна, редактор цих медіа.
Олег Косьмина – волонтер відомої благодійної організації Ротарі Клуб «Запоріжжя-Хортиця». Оскільки зустріч з журналістами відбувалася саме в Міжнародний День волонтерів, медійники щиро привітали його та побажали успіхів в нелегкій самовідданій роботі задля Перемоги.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Ніна Деркач, Дар’я Зирянова