Запорізький Центр журналістської солідарності продовжує сеанси арт-терапії для місцевих медійників та журналістів-переселенців. Так, нещодавно відбувся тренінг-практикум від досвідчених психологів благодійного фонду «Посмішка ЮА» Вікторії Галімон та Ганни Петренко.
Тренінг складався з двох частин – теоретичної та практичної. В першій частині журналісти мали змогу поставити запитання психологам та отримати професійні поради. А в практичній частині медійники за допомогою метафоричних асоціативних карт шукали в собі ресурс, який так важливий для підтримки психологічного здоровʼя в умовах війни.
Окрім сесії «питання-відповідь» і вправи на ресурс, Вікторія Галімон познайомила журналістів з однією із вправ нейробіки, а саме – мистецтвом орігамі.
– Це не просто давнє японське мистецтво, це справжня розумова гімнастика, яка сприяє поліпшенню нашої памʼяті, дає додаткову енергію і підвищує здатність нашого мозку до роботи в будь-якому віці і навіть в будь-яких умовах, навіть у тих стресових, у яких ми зараз живемо, – розповіла Вікторія Галімон про орігамі.
Кожен учасник заходу зробив по дві фігурки орігамі – метелика та журавля.
– Після тренінгу почуваюся так, ніби друге дихання відкрилося. Додалося душевної рівноваги і впевненості. Це так потрібно зараз, коли даються взнаки і туга за домом, і напруга неспокійних днів та ночей під час обстрілів тут, у Запоріжжі. Поради психологів дуже на часі. Тим більше таких кваліфікованих, як наші сьогоднішні гості, – зазначає журналістка-переселенка з Енергодара Алла Шамрай.
– Заходи з арт-терапії мені дуже подобаються. Запорізький ЦЖС завжди приділяє увагу нашому психологічному стану. Сьогодні я дізналася багато нового i цікавого з iсторiїорігамi. Обов’язково покажу фото виготовлених фігурок онучцi i спробую з нею щось зробити, – ділиться своїми враженнями журналістка з Запоріжжя Ніна Деркач.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дар’я Зирянова
Фото Юрія Зелінського