Як зупинити інтенсивну кровотечу, врятуватися від гіпотермії, здійснити бандажування скаліченої кінцівки, накласти турнікет, звільнити дихальні шляхи навчалися журналісти, яким можливо доведеться працювати у «гарячих точках» – про це йшлося під час тренінгу з тактичної медицини, який відбувся у Чернівецькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ для представників місцевих медіа, та журналістів, які рятуючись від війни, зараз мешкають на Буковині.
– Дуже важливо навчитися грамотно користуватися тактичною аптечкою, щоб у критичних ситуаціях і самому врятуватися, і надати допомогу тій людині, яка поруч та потребує допомоги, – пояснила лікарка екстреної медичної допомоги Валентина Глуханюк.
Пані Валентина наголосила, що перед тим, як їхати до території, де ведуться активні бойові діє, потрібно пересвідчитися, що аптечку укомплектовано на всі сто відсотків. Там мають бути: турнікети, рукавички контрастного від крові кольору, гемостатичний бинт, назофарингіальна трубка та лубрикант, бинти додаткові марлеві, ножиці, маркер, бандаж, термоковдра, оклюзійна наліпка (дві штуки), армований скотч. Якщо є така можливість, то варто мати цього по 2-3 штуки. Усе медичне приладдя і засоби мають бути сертифіковані. Попри все перелічене, надважливими є знання та вміння практично користуватися вмістом тактичної аптечки. Від цього залежить життя людини.
– Кожен журналіст, якому доводиться працювати у зоні бойових дій, зобов’язаний періодично поновлювати свої знання, адже все потрібно відпрацьовувати до автоматизму, щоби все вдавалося робити мало не на підсвідомості. Від цього інколи залежить життя людини, – вважає фотокореспондент і волонтер Максим Козменко.
Подібні тренінги у Чернівецькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ проводяться не вперше, але вони традиційно затребувані медійниками, адже йдеться про важливу річ – особисту безпеку і порятунок життя.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях: 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності; 96.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Інформаційна служба Чернівецького ЦЖС