Незалежна журналістика в Україні відіграє передову роль і потребує ширшої міжнародної підтримки. Про це говорили учасники дискусії, яка відбулася в Брюсельському прес-клубі з ініціативи Мережі етичної журналістики.
Обговорення розпочалося з виступу першого секретаря Національної спілки журналістів України Ліни Кущ, яка включилася онлайн із Київського центру журналістської солідарності. Вона розповіла про ті виклики, з якими працювала спілка впродовж останніх тижнів: допомога журналістам у Херсоні, тренінг із радіаційної безпеки для медійників у Запоріжжі та відновлення газет на деокупованих і прифронтових територіях.
– В перші години після підриву дамби на Каховській ГЕС світові медіа обговорювали лише версії, хто це зробив: можливо, Україна, можливо, Росія. І лише після того, як журналісти з ризиком для життя зробили свої репортажі з Херсона, показали евакуацію людей, показали затоплені будинки, – тоді світ заговорив про гуманітарну й екологічну катастрофу, – відзначила Ліна Кущ.
Президент мережі Ейдан Уайт презентував звіт «Українські медіа: непокора та правда». Про роль українських журналістів говорили голова Комісії з журналістської етики Андрій Куликов, координаторка проєкту ЮНЕСКО Аделін Х’юлін, європейська директорка «Репортерів без кордонів» Жанна Кавельє, правозахисник і письменник Поль Мартоз, заступник директора Глобального форуму з розвитку медіа Том Ло.
– Мужність українських журналістів і медіа є джерелом натхнення для всіх нас», – сказав Ейдан Уайт. – Вони відіграють вирішальну роль у розголошенні правди та в захисті країни. Але вони потребують більшої підтримки.
Інформаційна служба НСЖУ