Майстер-клас з виготовлення маків Перемоги відбувся у Запорізькому Центрі журналістської солідарності.
Його для медійників-переселенців провела Алла Шамрай.
З 2014 року в Україні символом пам’яті про тих, кого забрала Друга світова війна, став червоний мак.
– Ми готуємося до визволення України від рашистської навали, тому робимо маки Перемоги. Червоні пелюстки символізують пролиту кров, а чорна цятка всередині – це отвір від кулі. Але сьогодні ми додали до квіточки зелений листочок, який символізує життя, – розповіла майстриня Алла.
Це вже не перший майстер-клас від Алли Павлівни. Минулого місяця медійники вчилися плести патріотичні браслети. Учасники «Творчої майстерні», організованої журналістами-переселенцями, швидко і з радістю опановують нові навички.
– У кожну виготовлену квіточку я вклала частинку своєї душі. Під час роботи було багато хороших думок і багато спілкування, – поділилася враженнями журналістка-переселенка з Лисичанська Валентина Авєріна.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Ніна Деркач, Дар’я Зирянова