Як працюють мас-медіа у воєнний час, як вони виживають і з якими проблеми зіштовхуються – про це під час ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Зелене будівництво», яку провів Київський національний університет будівництва і архітектури, розповіла перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.
Про це пише видання «Слово».
Ліна Кущ запропонувала учасникам конференції переглянути фільм про журналістів на війні. Понад 50 журналістів загинуло, десятки поранених… Чимало журналістів пройшли через російський полон і зазнали тортур, багато хто з ризиком для життя і здоров’я вибрався з російської окупації… Повномасштабне вторгнення рф відчутно відбилося долях медійників.
Перша секретар НСЖУ звернула увагу на те, що війна відчутно вдарила і по засобах масової інформації, а разом з цим – по можливості заробітку їхніх працівників. Так, немало газет закрилися, деякі з них перейшли від друкованої версії в онлайн-формат, багато журналістів залишились без роботи і зарплати, стали інформаційними волонтерами. Й це далеко не всі проблеми, з якими нині зіштовхуються ЗМІ.
Та з перших днів повномасштабної війни співробітників медіа й самі ЗМІ відчутно підтримує Національна спілка журналістів України, в тому числі й за допомоги міжнародних партнерів.
Так, понад дві тисячі журналістів, які опинилися у скрутному становищі, отримали матеріальну допомогу. Ноутбуки, фотоапарати, павербанки тощо – тобто те, без чого нині неможлива робота журналістів, також може надати НСЖУ. Як і засоби захисту (бронежилети, шоломи, тактичні аптечки) для тих, чиї відрядження пов’язані з роботою у зоні бойових дій.
Завдяки підтримці спілки десятки газет змогли отримати фінансовий поштовх для відновлення своєї роботи, іншу допомогу, яка так необхідна у цей непростий час.
– І в цих умовах, – звернула увагу Ліна Кущ, – ми бачимо незламність нашої преси, особливо локальних газет, ми бачимо неймовірну журналістську відповідальність перед читачем. А ще – те, що в умовах цієї війни, де наступ іде по всіх фронтах – безпосередньо в бойовому, інформаційному, пропагандистському просторах, люди особливо цінують ті медіа, яким довіряють, а отже, хочуть їх читати, тож вони стають важливими як для окремих громад, так і для суспільства загалом.
На конференції йшлося про нові підходи в будівництві та містобудуванні, ґрунтовані на новітніх екологічних тенденціях, на ощадливому ставленні до природних ресурсів, про будівельні матеріали, які зроблять споруди комфортними і приємними для життя… Архітектори дискутували про те, якими мають бути наші міста – не лише красивими й ошатними, а й комфортними в екологічному плані. Для цього розробляються різноманітні проєкти в галузі зеленого містобудування.
Звісно, фахівці зацікавлені у тому, щоб про їхні напрацювання стало відомо широкому загалу, власне тим, для кого вони працюють. Тож розповіді про архітектурні цікавинки, ознайомлення з ними українців у ЗМІ – важлива і потрібна справа.
За інформацією Інни Косянчук