Історії про військових медиків, про бійців 30-ої окремої механізованої бригади імені князя Острозького, котрі боронять Україну на Донеччині під Соледаром, про визволення Святогірська. Ірина Ситнік, головна редакторка тижневика «Степова зоря» та сайту Petropavlivka.city привезла з відрядження на схід України з десяток матеріалів.
Перша її поїздка в район ведення бойових дій відбулася на початку лютого. Вже вийшли її матеріали про Святогірськ після деокупації, про військових медиків пані Аллу й Мілану з Харківщини, про Женьку, Андрія «Пежо», Федора Федоровича, водія Григорія – бійців 30-ої окремої механізованої бригади імені князя Островського, які боронять Україну під Соледаром.
Перед поїздкою в зону бойових дій журналістка звернулася у Дніпровський Центр журналістської солідарності НСЖУ.
«Без захисного спорядження мене б туди просто не пустили. Дякую Дніпровському Центру журналістської солідарності за надані бронежилет, шолом і тактичну аптечку. Дякую за можливість говорити про війну, яку бачила на власні очі. Медіа завжди хочуть записати унікальний матеріал, зробити особливий кадр. Але безпека – понад усе», — підкреслила Ірина Ситнік.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності НСЖУ в Дніпрі