Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азулє відвідує Україну з дводенною місією. У програмі візиту – зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, першою леді України Оленою Зеленською, міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком та першою заступницею міністра закордонних справ України Еміне Джапаровою. Головна мета візиту – підтвердити підтримку українського народу з боку ЮНЕСКО та сприяти відновленню культури та освіти.
«Дякую за реальні результати роботи й підтримки України. Ми воюємо на полі битви за цінності демократії, свою свободу та незалежність, за майбутнє наших дітей, а також за наші історичні цінності та культурне надбання. Дуже важливо їх захистити», – резюмував зустріч Президент Зеленський.
За підсумками зустрічі з українським лідером Одрі Азулє заявила, що, за оцінками ЮНЕСКО, впродовж наступних 10 років для підтримки відновлення культурного та туристичного секторів в Україні знадобиться 6,9 мільярда доларів.
«Наша організація мобілізує та координує міжнародних партнерів, щоб задовольнити потреби у сфері культури», — написала вона у Twitter.
Під час місії, зокрема, Одрі Азулє зустрілася з вчителями чернігівської школи, які отримали підтримку ЮНЕСКО для забезпечення безперервності навчання.
«Наша організація та Google передали понад 50 000 комп’ютерів, оснащених цифровими освітніми засобами та навчальними тренінгами, у всі куточки країни», — додала вона у Twitter.
У Чернігові вона анонсувала, що цього року ЮНЕСКО разом із владою розробить проєкт повного відновлення історичного центру, внесеного до Попереднього списку всесвітньої спадщини країни.
За словами Одрі Азулє, ЮНЕСКО мобілізує понад 10 мільйонів доларів для посилення реагування на надзвичайну ситуацію в освіті в Україні.
«За допомогою цих коштів ми розширимо психосоціальну підтримку в школах для дітей і навчимо ще 2000 вчителів інструментам дистанційного навчання», — підкреслила Генеральна директорка ЮНЕСКО.
Під час візиту до Києва представники Генеральної директорки ЮНЕСКО відвідали головний офіс Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
«Українські журналісти цінують ту велику підтримку, яку ми отримуємо від ЮНЕСКО під час війни. Ми плідно обговорили нашу співпрацю під час візиту представників Місії ЮНЕСКО до нашого Центру журналістської солідарності у Києві», – написав президент НСЖУ Сергій Томіленко у Twitter після зустрічі.
Представники Генеральної директорки ЮНЕСКО виділили деякі особливі аспекти підтримки з боку ЮНЕСКО від початку повномасштабного російського вторгнення, серед яких розширення зусиль з захисту завдяки країнам-партнерам, організація навчання для жінок в Україні на базі НСЖУ та спільні культурні заходи для журналістів, «тож таким чином вони можуть краще інформувати про збитки, завдані об’єктам культурної спадщини».
Головна мета Місії ЮНЕСКО – побачити, що організація зробила на сьогодні для захисту культури, освіти, свободи слова та журналістів: «Це меседж про те, що ми тут і що ми будемо тут разом з населенням України, щоб допомогти у відновленні країни в рамках нашої компетенції».
Інформаційна служба НСЖУ