Новації закону «Про медіа», який вступає в силу з квітня, розповів медіаюрист, адвокат Сергій Воронський під час зустрічі з представниками локальних ЗМІ в Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Експерт звернув увагу присутніх на декілька моментів:
▪️ свідоцтво друкованого видання втрачає чинність або з моменту реєстрації в Нацраді, або через рік після прийняття закону;
▪️ окремо реєструвати газету й сайт не потрібно, якщо ними володіє товариство;
▪️ у редакцій є пів року, щоби привести структуру власності у відповідність до нових вимог, тож треба перевірити учасників, за потреби продумати шляхи легалізації офшорних компаній;
▪️ слід моніторити прийняття Нацрадою та набрання чинності порядків, які встановлюватимуть здійснення реєстрації всіх медіа;
▪️ низка законів (про пресу, телебачення і радіомовлення, інформагентства, Нацраду тощо) із введенням в дію нового закону «Про медіа» втрачають актуальність.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності НСЖУ в Дніпрі