В Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності трьом прикарпатським медійникам вручено спеціальні відзнаки творчого конкурсу «Інформаційна передова-2022», який проводила Національна спілка журналістів України.
Про це повідомляють у обласній організації НСЖУ.
Творчий конкурс стартував 14 жовтня і тривав до 20 листопада 2022 року. На конкурсі розглядали матеріали, в яких висвітлювалися зусилля мирних українців щодо допомоги постраждалим унаслідок війни: прийом вимушених переселенців, захист цивільного населення, медична та морально-психологічна допомога жертвам війни, історії успіху релокованого бізнесу або бізнесу, який відновив роботу на визволених територіях, суспільно значущі ініціативи у сферах освіти й порятунку культурної спадщини тощо.
У ньому взяли участь і франківські журналісти, троє з яких отримали спеціальні відзнаки у номінації «Краща журналістська робота»:
– Юлія Юзьків за телесюжет «Країна на запах. Коломия та її нові мешканці»;
– Тетяна Зелінська за статтю «Незвичне меню, херсонська кава та іменні стаканчики: як подружжя переселенців знову починає бізнес у Франківську»;
– Віталій Чорненький за сюжет «Гостомель, Буча та Ірпінь очима франківських журналістів».
Про свою участь у конкурсі, становлення в журналістиці нагороджені медійники охоче поділилися зі слухачами Школи журналістики обласної спілки журналістів.
«Над сюжетом «Країна на запах. Коломия та її нові мешканці», – розповідає Юлія Юзьків, заступниця генерального директора ОТБ «Галичина», – працювали у команді з трьома колегами: співведуча Оксана Лісовська, оператори Віталій Яков’як та Остап Верещук. Відеоробота була підготовлена для програми «Країна на запах», яка вже більш як десять років виходить на нашому телеканалі. Суть програми у тому, що одній з ведучих зав’язують очі й вона має відгадати за запахом, де вона знаходиться. Коли почалася повномасштабна війна, то ми не були впевнені, чи варто робити якісь розважальні програми. Однак через півроку зрозуміли, що варто показувати людям оптимістичні речі. Десь від жовтня ми зняли шість-сім програм про релокований бізнес, громадські ініціативи».
Тетяна Зелінська, журналістка інтернет-видання «Галка», подала на конкурс статтю про переселенців, які відкрили кав’ярню в Івано-Франківську. Почалось із вивіски про відкриття, що планується. Журналістка час від часу спостерігала за майбутнім закладом, а після відкриття сама часто туди навідувалась.
«Спочатку заходила туди на каву, а коли роззнайомились, я запропонувала написати про власників матеріал. Вони розповіли про те, як у Херсоні починалася війни, як вони приїхали сюди і як тут себе реалізовують. Після цього в нас склалися дуже дружні стосунки. Тому журналістика, це не тільки про роботу, а й про хороші знайомства», – каже Тетяна.
Майже від самого початку повномасштабного вторгнення Віталій Чорненький, головний редактор інтернет-видання «Голос-Інфо» й газети «Голос-Інформ», та оператор Михайло Сенів почали фіксувати злочини росії в Україні. За рік роботи вони здійснили десяток поїздок на лінію фронту та на деокуповані території. Відзначений сюжет «Гостомель, Буча та Ірпінь очима франківських журналістів» став надзвичайно важким для знімальної групи, адже на Київщині вони побували в перші дні після деокупації.
«Вийшов із машини і в мене було враження, що я опинився в морзі. Стояв важкий запах і атмосфера така сама… – згадує Віталій. – Дякую Спілці, що організувала такий конкурс, а журі – що відзначили цю нашу роботу».
Координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ Вікторія Плахта порадила слухачам Школи журналістики постійно працювати над собою, писати й знімати, робити відеосюжети, а також не обминати професійні конкурси: «Потрібно завжди використовувати можливості та не боятися пробувати. І ваші роботи будуть відзначені. Потрібно тільки вірити у свої сили».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ