Українська журналістка та колишня народна депутатка Ольга Червакова, на рахунку якої десятки розроблених законів України у сфері забезпечення свободи слова та професійної діяльності журналістів, 14 грудня приєдналася до команди Суспільного Мовлення. Вона очолила новий Департамент взаємодії з органами державної влади.
«Незалежне Суспільне було одним із пріоритетів моєї діяльності під час депутатства. Ця реформа була частиною зобов’язань України перед Радою Європи, але попри це вона далася нам неймовірними зусиллями. Ми долали колосальний лобістський спротив і бюрократичний саботаж. Але я щаслива, що маю відношення до народження і становлення Суспільного Мовлення як якісного дискусійного майданчика для пошуків відповідей на ключові проблеми українського суспільства. Суспільне — це не просто про медіа. Це про цінності, про високі стандарти журналістики, про бездоганне дотримання балансів і, врешті-решт, про майбутнє України як демократичної європейської держави, де свобода слова є недоторканною», — переконана Ольга Червакова.
На посаді директорки Департаменту взаємодії з органами державної влади Ольга своїм першочерговим завданням бачить «становлення Суспільного Мовлення як незалежної, фінансово стабільної та поважної інституції, яка демонструватиме високу якість журналістських стандартів та пропонуватиме глядачу формати, яких бракує на українському телебаченні».
Ольга Червакова — українська журналістка з понад 20-річним досвідом. Кар’єрний шлях починала з регіональних ЗМІ в м. Дніпро. В Києві, зокрема, працювала парламентською кореспонденткою СТБ, де у 2011 році здобула перемогу в номінації «Найкращий репортер року» Національної премії «Телетріумф», висвітлювала дві українських революції. Після Революції Гідності очолювала виробництво інформаційно-аналітичного тижневика «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер». Депутатка Верховної Ради VIII скликання (2014–2019), працювала першою заступницею голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики. За час своєї каденції була авторкою та співавторкою близько 100 законопроєктів, 25 з яких стали законами. У 2018 році увійшла до двадцятки найефективніших депутатів за версією громадської мережі «ОПОРА», щопівроку звітувала про свою діяльність через соцмережі і сайт ВР, мала стовідсоткову відвідуваність засідань парламенту. Ініціювала та просувала законодавче посилення Кримінального кодексу щодо гарантій професійної діяльності журналістів, була співавторкою законів про мовні квоти на ТБ і радіо, роздержавлення друкованих ЗМІ, авторські права, здійснювала депутатський контроль виконання законодавства щодо свободи слова і реформи Суспільного.
Ольга за освітою політолог, закінчила історичний факультет Національного університету м. Дніпро. Членкиня Національної спілки журналістів України.
Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.
Національна спілка журналістів України вітає нашу колегу з потужним поверненням з політики у медійну сферу. Сил та наснаги захищати Суспільне та право журналістів на незалежність!
Джерело сайт Суспільне Мовлення