Журналістка Галина Якушко працювала на «ТСН. Тиждень», а з початком повномасштабної війни стала фіксеркою для іноземних ЗМІ. Матеріал про колегу підготувало видання «Високий замок» у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!»
Професійні журналісти прагнуть показати для своїх країн правдиву картину, однак і вони потребують допомоги: в перекладі, організації зйомок, логістики. Таку роботу виконує фіксер.
«За два тижні до війни мені писали з CNN (американський телеканал, — ред.) з пропозицією роботи фіксера у Львові. Тоді відмовилась, бо працювала на «ТСН. Тиждень». Коли почалась війна, я зв’язалась стосовно цієї вакансії, але вона була вже зайнята. Однак інший мій знайомий, який довгий час займався міжнародними новинами, мав величезне завантаження, тому скерував до мене канадські та німецькі ЗМІ», – розповіла Галина про те, як стала фіксеркою.
Працювати з іноземними журналістами їй подобається.
«Це командна робота. Ось та різниця між українськими та іноземними ЗМІ. В Україні хтось один завжди тягне на себе, в іноземних ЗМІ — думка кожного в команді важлива. Я можу запропонувати теми, а вони вже дивляться чи знімали інші їх групи в Україні щось схоже чи ні, журналістка обирає, що вона більше би хотіла висвітлити: соціальну чи військову тему, все це обговорюють з редактором. Зовсім по іншому вибудувана комунікація».
Каже: журналісти з інших країн хотіли показати правду, бо це історія.
«Ніхто ж не думав, що можуть бути такі жахливі речі як у Бучі. Якби путін просто собі стріляв по Донбасу, ніхто б сюди не їхав, а це вийшло за межі реальності будь-кого. Це більше журналістська жилка — побачити, що відбувається, щоб не було викривлених фактів».
Додає: інтерес у іноземних медіа до України не вщухає, але відчувається брак ресурсів.
«Щоб приїхати у відрядження, треба шалені суми: логістика складна, проживання, зарплата. Інтерес був би більший, якби можна було оптимізувати витрати, а їх ніяк не скоротиш».
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду.