Про це, медійникам-переселенцям та представникам місцевих ЗМІ, розповіла у Чернівецькому центрі журналістської солідарності, начальниця відділу активної підтримки безробітних Чернівецького обласного центру зайнятості Тетяна Маслова-Брукер. Вона також ознайомила присутніх з новітніми технологіями пошуку роботи, з можливостями, які надає державна служба зайнятості для повноцінної професійної реалізації, у тому числі фахівців інформаційної сфери.
-Треба пам’ятати, що нове місце роботи – це завжди нові можливості, – зауважила фахівець. – При пошуку вакансій необхідно максимально використовувати допомогу фахівців в центрах зайнятості, рекрутингових компаній, поради друзів і знайомих, інформацію на профільних сайтах, у тому числі щодо працевлаштування закордоном. Важливо ефективно себе представити через грамотне, лаконічно написане, резюме, де без зайвої скромності зазначити свої сильні характеристики: знання мов, рівень комп’ютерної грамотності, стресостійкість, комунікабельність тощо. До речі, зараз дуже популярна відео розповідь про себе, відео співбесіди і онлайн конференції з потенційними роботодавцями.
Тетяна Маслова-Брукер порекомендувала представникам ЗМІ не тільки звертати увагу на інші професії, а й опановувати їх.
-Користуйтесь допомогою державних програм з перекваліфікації. Зараз, приміром, через мережу центрів зайнятості стартує багаторівнева програма з навчання в ІТ-сфері. Або наважуйтесь і започатковуйте власну справу. Для цього з державного бюджету виділяють гранти – від 150 до 250 тисяч гривень. Єдина умова – створити кілька робочих місць, – наголосила начальниця відділу активної підтримки безробітних Чернівецького обласного центру зайнятості.