Перетворити старі російськомовні книжки на новенький генератор для ЗСУ – з таким закликом до криворіжців звернувся настоятель парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ у Кривому Розі Іван Талайло. За його ініціативи започаткували екопатріотичний флешмоб «Русская макулатура = генератор для ЗСУ».
У межах цього флешмобу можна принести на парафію макулатуру і таким чином долучитися до збору коштів на придбання генератора військовим.
Матеріал про цю ініціативу вийшов у «Домашній газеті» у межах проєкту НСЖУ «Ми з України».
«134 рази забороняли українську мову! Натомість москва видавала мільйонними тиражами пропагандистську літературу, винищуючи нашу націю в усіх сенсах. Росіяни робили і роблять усе, щоб нас не було. Але ми сильніші за будь-яку пропаганду! – говорить Іван Талайло. – Приносьте макулатуру до нас на парафію за адресою: вул. Івана Франка, 8, щоб разом перетворити її на ті 15000 грн, які необхідні нашим воїнам для купівлі генератора. Історію допомагають творити звичайні люди, яким не байдуже».
Його заклик знайшов відгук у багатьох криворіжців, які активно долучились до флешмобу.
«Моя донька Світлана стала однією з перших, хто долучився до флешмобу. Ми часто навіть не здогадуємося, скільки російської пропаганди зберігають наші книжкові полиці. Прийшов час їх очистити і звільнити місце для того, що дійсно потребує уваги, – сказала журналістам мати загиблого в АТО Ірина Харчук, з задоволенням констатуючи, що до церкви зі стосами книжок у ці дні потягнулись і старі, й малі. – І якщо хтось думає, що принесений кимось «Советский энциклопедический словарь» ні в чому ні перед ким не завинив, то він дуже помиляється, бо всі так звані енциклопедичні відомості у цьому виданні пронизані радянською пропагандою і часто мають дуже мало спільного з фактичними відомостями».
Підтримали ініціативу й місцеві комунальники та ОСББ, які також закликали криворіжців здавати радянську і російськомовну пропагандистську літературу на макулатуру.
Нагадаємо, що проєкт НСЖУ «Ми з України!» покликаний розповісти широкій аудиторії про героїзм простих людей у часи війни. До нього можуть долучитися усі ЗМІ.