Собак та котів, а подекуди і їх господарів, евакуйовували з Чернігова, Київщини, Харківщини, Донеччини, Миколаївщини на Західну Україну. Волонтери рятували тварин в Циркунах, Руській Лозовій, Черкаській Лозовій, Тишках, а також в Києві. Ініціатива Pets Patrol, яку започаткувала команда COLLAR Company, знаходить волонтерів, які ризикуючи життям й досі рятують з-під куль та бомб наших менших друзів. Про них підготувало матеріал ІА «Українські новини» в межах проєкту НСЖУ «Ми з України!».
На початку війни спрацювало відоме гасло “Закордон нам допоможе”. Гуманітарний корм йшов напряму із Польщі та Німеччини. Харчі для тварин передавали як поштою так і потягами, де на вокзалах їх забирали волонтери. Команда небайдужих повідомляла в соцмережах, коли і де можна було отримати корм для тварин. Бажаючих було не просто багато, а дуже багато, – розповідає куратор проекту, дог-тренерка Варвара Петренко.
“Черги були величезні – до 1000 людей іноді, багатьом мешканцям не вистачало корму. Коли ситуація біль-менш стабілізувалася з логістикою, то нагальної проблеми в кормі не було. Тому, ми розширили допомогу на інші райони. В той час, коли ми роздавали корм, також забирали і людей. Евакуйовували людей с тваринами, які не могли виїхати. У нас було 4-5 роздач, де було до 700 людей на кожній”, – каже Варвара.
Зараз допомога не обмежується Черніговом. Корм везуть і в Полтаву і Харків, який окупанти продовжують нещадно обстрілювати з важкого озброєння кожного дня. До того ж, до корму додалася і вакцинація тварин. Леся розповідає, що у небезпечні райони їздять в бронежилетах і переважно чоловіки-волонтери.
«Зараз саме в Харкові дуже критична ситуація з тваринами. Території окуповані. Волонтери Сергій та Олександр їздять туди в бронежилетах, привозять корм, вакцинують тварин. Забирали звідти тварин і везли на захід. Одна власниця віддала 8 хасок, оскільки вже немала чим їх годувати, а собаки були в постійному стресі. Вона звернулася до нас, щоб їх забрати», – розповідає Варвара.
Дівчина каже, що команда волонтерів не очікувала, що буде такий запит на допомогу. Але продовжує допомагати безкоштовно, залучивши навіть зоозахисників з японської неурядової організації Peace Winds Japan.
Про героїзм простих людей у часи війни і має на меті розповісти проєкт «Ми з України!».
Учасники проєкту – медіа з різних регіонів України – розповідатимуть широкій аудиторії історії людей, які здійснюють героїчні вчинки кожен на своєму місці.
До проєкту можуть долучитися всі ЗМІ, які хочуть подавати відповідні матеріали про наших співвітчизників.