Правління Національної спілки журналістів України ухвалило рішення про відтермінування звітно-виборних конференцій та чергового ХІV зʼїзду Спілки. Дату конференцій і зʼїзду призначатимуть не пізніше, як у піврічний термін після скасування воєнного стану. Це, насамперед, повʼязано із тим, що обласні організації НСЖУ не зможуть забезпечити фізичної присутності делегатів, зокрема, в областях, де тривають активні бойові дії. А онлайн-формат конференцій та зʼїзду не передбачений статутом.
Перша конференція мала відбутися в Дніпрі ще в перші дні війни. Утім, як розповідає голова Дніпропетровської обласної організації Спілки Олексій Ковальчук, делегатів конференції в прямому сенсі доводилося «розвертати назад».
«Ми провели онлайн-збори і прийняли рішення перенести конференцію до закінчення воєнного стану. Коли переможемо, тоді будемо проводити», – зазначив Олексій Ковальчук.
Про те, що повноцінну конференцію провести не вдасться, зазначила і голова Черкаської ОО НСЖУ Тетяна Калиновська.
«Багато колег перебувають у відпустках за власний рахунок, багато звільнилися. Очевидно, що конференція не буде такою дієвою, як мала би бути. Тому ми підтримуємо рішення про відтермінування», – зазначила Тетяна Калиновська.
Членкиня секретаріату НСЖУ Ольга Куліш також висловилася за перенесення конференцій і зʼїзду.
«Переживемо воєнний час, дочекаємося перемоги, тоді з гарним настроєм будемо розвиватися. Зараз Спілка в надійних руках. Працюємо і не відволікаємося, що можемо, те робимо», – зауважила вона.
На те що члени Спілки, які виїхали, не зможуть надто швидко повернутися і долучитися що звітно-виборних заходів, звернув увагу і секретар НСЖУ Сергій Шевченко.
«Країна буде оговтуватися ще довго, тому я підтримую рішення про те, що зараз не час говорити про проведення обласних конференцій», – сказав він.
Представниця юридичної компанії IBC Legal Services Анна Гнип обґрунтувала необхідність перенесення звітно-виборних заходів тим, що через неможливість фізичної присутності делегатів на заходах виникатимуть труднощі з реєстраційними діями. Проведення ж цих заходів онлайн – не передбачене Статутом Спілки.
Натомість, за чинним законодавством, до моменту переобрання і моменту реєстрації новообраних голів повноваження зберігаються у чинних.
«Нині наш пріоритет як спілки – це взаємодопомога й допомога Батьківщині, захисникам України», – підсумував голова НСЖУ Сергій Томіленко.