У Львівському міжнародному медіа-центрі відбулося урочисте відкриття Центру свободи преси RSF. На церемонії відкриття був генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар та більше десятка представників світових медіа. Від Національної спілки журналістів України у заході брала участь активістка НСЖУ, викладачка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Наталя Войтович.
«Ми прибули сюди, щоб висловити свою солідарність з українськими журналістами та надати їм якнайкращу допомогу у висвітленні війни», – зазначив генеральний секретар RSF Крістоф Делуар.
За словами координатора Центру свободи преси Александра Кері-Маяра та виконавчої директорки Інституту масової інформації Оксани Романюк пріоритетом роботи Центру є забезпечення безпеки діяльності журналістів, зокрема надання захисного обладнання. Львівський Центр є спільною ініціативою «Репортерів без кордонів» (Париж) та локального партнера – ІМІ.
Перші індивідуальні комплекти засобів захисту для журналістів були надані Мережею журналістів, які пишуть про Східну Європу (Німеччина) та прес-групою Bonnier (Швеція). На брифінгу згадали про українських журналістів, які залишаються працювати на тимчасово окупованих територіях і, часто ризикуючи власним життям, передають інформацію про те що відбувається там. Оксана Романюк зазначила, що їм вдалося передати засоби захисту журналістам, які працюють у Києві, Харкові, Чернігові. У планах завезти бронежилети у всі регіони України.
“Ми вражені сміливістю журналістів, – сказав координатор Львівського Центру пан Кері. – З цим центром ми боремося за незалежність ЗМІ в Україні та за її межами“. Цього тижня центр розпочне навчання журналістів з фізичної безпеки та надання першої медичної допомоги в онлайн та офлайн форматах.
«Репортери без кордонів» закликали польську та українську владу сприяти поставкам бронежилетів для центру. Для обігу обладнання потрібні спеціальні дозволи, які заважають їх швидкій доставки в Україну. Крістоф Делуар також закликав демократичні країни видавати візи журналістам і закликати Росію поважати Резолюцію 2222 Ради Безпеки ООН про захист журналістів.
Національна спілка журналістів України є партнером «Репортерів без кордонів» з питань безпеки журналістів в Україні. Зокрема, найближчим часом буде презентовано спеціальний україномовний посібник «Репортерів» з безпеки журналістів, проведено навчальні семінари. Очікується, що НСЖУ завдяки підтримці ЮНЕСКО отримає захисне спорядження для журналістів.