Опитування також показало, що більшість канадців більше довіряють традиційним ЗМІ, ніж соціальним мережам для отримання правдивої інформації під час кризи. Відповідна інформація була повідомлена у статті канадського видання «National Post». Згідно з новим опитуванням, більшість канадців підтримують надання державної допомоги для медіа-організацій, які стикнулися з відсутністю доходів від реклами, оскільки через пандемію COVID-19 зачинилися бізнеси по всій країні. НСЖУ публікує адаптований переклад новини.
Дослідження проводили «Nanos Research» на замовлення канадської медіа-правозахисної групи «Друзі канадського мовлення» (FRIENDS of Canadian Broadcasting), а результати були опубліковані 6 квітня 2020 року.
Було встановлено, що 7 з 10 канадців підтримують (26 відсотків), або частково підтримують (41 відсотки) федеральний уряд, який направляє фінансову допомогу нужденним новинним організаціям.
Більшість канадців також погоджуються (36 відсотків) або частково погоджуються (26 відсотків), що Оттава повинна ставитися до банкрутств та звільнень у ЗМІ як до надзвичайних ситуацій, оскільки журналістика має важливе значення для «безпеки канадців під час кризи».
У опитуванні зазначається, що в канадських ЗМІ спостерігається зниження доходів від реклами на 60 відсотків, і майже 500 журналістів були звільнені за перші два тижні карантину.
Компанія «Torstar», яка випускає кілька щоденних газет, включаючи «Toronto Star», оголосила 6 квітня 2020 року, що звільняє 85 співробітників і скорочує свій операційний бюджет, щоб компенсувати втрати доходів від реклами.
Раніше уряд оголосив рекламну кампанію про COVID-19 на суму 30 мільйонів доларів США, намагаючись підтримати канадську медіа-індустрію. І Оттава заявила, що наближається до впровадження довгообіцяних податкових кредитів для газет.
Однак ці заходи широко піддаються критиці як занадто малі, щоб реально змінити ситуацію, так вважає і Марк Левер, президент «SaltWire Network», мережі газет в Атлантичній Канаді, яка звільнила 240 працівників (близько 40 відсотків своєї робочої сили) минулого місяця та закрила кілька своїх видань.
«Багато наших найвидатніших редакцій постають перед труднощами, навіть після запропонованих урядом податкових кредитів та субсидії на заробітну плату», – повідомив виконавчий директор «FRIENDS» Деніел Бернхард. «Це надзвичайно критична ситуація, і канадці хочуть, щоб Оттава швидко втрутилася і врятувала ці авторитетні джерела інформації від масового вимирання».
«На кону наша демократія та наше майбутнє як незалежної країни. Держава, яка не має комунікації усередині, перестає існувати. Якщо ми втратимо засоби масової інформації, ми втратимо свою країну».
Опитування також виявило, що більшість канадців більше довіряють традиційним ЗМІ, ніж соціальним мережам для отримання достовірної інформації під час кризи. Майже три чверті (74%) вважають, що контент публікацій у соціальних мережах є менш правдивим. Лише 10 відсотків вважають, що соціальні медіа такі ж точні, як і традиційні ЗМІ, а 4% вважають, що вони є більш надійним джерелом.
«Канадці зрозуміли, що коли ставки такі високі, можна довіряти лише професійним журналістам», – сказав Бернхарж. «Настав час Оттаві припинити надання несправедливих переваг та пільгової податкової політики таким ненадійним компаніям як «Facebook», які топили медіа Канади».
Канадці також підтримують (41 відсоток) або частково підтримують (31 відсоток), збільшення фінансування канадського суспільного телерадіомовника «CBC».
Комплексне опитування проводилось з 30 березня 2020 року по 2 квітня 2020 року, методом дзвінків на стаціонарні та мобільні телефони та через мережу Інтернет. «Nanos Research» провели випадкове опитування 1036 канадців віком від 18 років. Похибка — плюс-мінус 3,1%.