Сайт «Біляївка City» працює в Одеській області та висвітлює життя міста Біляївка та Біляївської територіальної громади. З початком повномасштабної війни команді довелося значно переформатувати роботу, хоча тема війни та небезпеки з’явилася на онлайн-шпальтах задовго до початку обстрілів та бойових дій. Про те, як видання вистояло та продовжує роботу – у матеріалі Район.Життя, який вийшов у межах ініціативи НСЖУ «Журналісти – важливі!».
Редакція – Галина Халимоник, Галина Вауліна, Людмила Довга, Марія Стрижевська та Ольга Довга – робила усе, аби їх аудиторія усвідомила загрозу повномасштабної війни та почала до неї готуватися. Хоч через це часто отримували досить різку критику у відповідь, зрештою виявилось, що мали рацію.
24 лютого редакція оперативно переформатувала роботу. Журналістки сформували п’ять окремих публікацій-стрічок, які оновлювали у реальному часі: важливі поточні новини, ситуація на Одещині та Біляївщині, волонтерка, поради, що стосувалися безпеки та підтримка світу. Одночасно медійниці й самі взялися волонтерити.
«Я тоді повністю переключилася на волонтерську роботу. Дуже багато часу проводила у нашому військкоматі. Намагалася відшукати необхідне, без чого на той момент не можна було обійтися. Наша країна виявилася абсолютно не готовою до війни. На усіх рівнях. Наприклад, у нас в місті майже не було системи оповіщення на випадок повітряної тривоги, лише один слабкий рупор», – каже керівниця видання Галина Халимоник.
Редакція долучалась до збору харчів, купівлі теплого одягу, ліків, не залишаючи свою основну діяльність – журналістику.
Головна редакторка Галина Халимоник виїхала з Біляївки, аби мати змогу ефективно працювати.
«Як виявилося, до дистанційної роботи й деякої розпорошеності, наша команда була готова. Останні два роки я багато їздила у відрядження, навчання, тож часто координувала роботу на відстані. Тому з моєю евакуацією нам не довелося вигадувати велосипед, ми просто застосували вже не раз апробований механізм. Маємо спільний редакційний чат, також створюємо окремі діалоги для відповідних проєктів. Ведемо щотижневе планування та річний контент-план», – розповідає Галина.
Зберегти видання та колектив вдалося завдяки підтримці партнерів та міжнародних донорів. Деякі грантодавці дозволили змінити спрямування фінансування, враховуючи ситуацію, у якій опинилися українські редакції. Допомогли партнери й з початком масових відключень світла, забезпечивши генератором та портативними зарядками до ноутбуків.
Нині редакція планує залучити до роботи рекламного менеджера й уже планує, як змінюватиме контент з Перемогою. Зокрема вже зараз багато уваги приділяють темі відновлення України, Одещини та Біляївщини. Команда має великі плани на матеріали, які будуть забезпечувати промоцію регіону та розвивати туризм.
Кажуть, що до вторгнення жили у війні, а тепер живуть Перемогою.
Нагадаємо, що ініціатива «Журналісти – важливі!» має на меті розповісти широкій аудиторії про цінність роботи медійників, ризики і виклики, з якими стикаються працівники ЗМІ, висвітлюючи правду та разом із усім українським народом воюючи за свободу і незалежність нашої країни.