«Репортери без кордонів» закликали лікарів вести медичний нагляд за засудженим Росією громадянським журналістом та активістом Османом Аріфмеметовим, який захворів у в’язниці Мінусинська Красноярського краю РФ.
«RSF» (Reporters sans frontiеres – Репортери без кордонів – Ред.) засуджує умови його тримання під вартою та закликає до медичного нагляду та звільнення», – йдеться у заяві.
Раніше мати Аріфмеметова повідомила «Кримській солідарності», що зараз її син перебуває у суворих умовах утримання (СУУ) і йому не дозволяють телефонувати. Однак чому його помістили на СУС – невідомо.
Крім того, всім засудженим у в’язниці дають свинину, яку кримський татарин не вживає через релігійні переконання. Ймовірно, Аріфмеметов сильно схуд через неповноцінне харчування.
Нагадаємо, у березні 2019 року російські силовики провели у Криму обшуки у будинках кримськотатарських активістів, зокрема представників громадського об’єднання «Кримська солідарність». Загалом було затримано 24 особи, серед них цивільні журналісти Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Ремзі Бекіров. 27 та 28 березня 2019 року російський суд у Сімферополі заарештував усіх затриманих.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.
Звільнення Аріфмеметова домагається також НСЖУ.
24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд незаконно визнав кримськотатарських активістів, серед яких був Аріфмеметов, винними у терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та самого Аріфмеметова – до 14 років. 4 роки терміну політв’язні проведуть у в’язниці, а потім ще 1 рік буде обмежено у свободі пересування. Підсудні винними не визнали себе і вважають своє переслідування політичним.
Інформаційна служба НСЖУ
Дискусія з цього приводу: