Як повідомила дружина засудженого на 19 років кримського журналіста Ремзі Бекірова Халіде Бекірова, його наразі етапували з в’язниці №2 Єнісейська Красноярського краю в інше місце, яке поки невідомо.
Подробиці в справі Ремзі Бекірова можна прочитати на сайті НСЖУ.
Нагадаємо: співробітники ФСБ, МВС Росії та Росгвардії 27 березня 2019 року провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі представників громадського об’єднання «Кримська солідарність». Загалом було затримано 24 особи. 27 та 28 березня 2019 року російський «райсуд Сімферополя» заарештував усіх затриманих.
Суддя Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону визнав винними та виніс вирок стосовно п’ятьох кримськотатарських активістів. Усім підсудним призначено позбавлення волі на строк від 15 до 19 років. Кореспондента «Кримської солідарності» та інтернет-видання «Грани.ру» Ремзі Бекірова та правозахисника Різу Ізетова суд засудив до 19 років позбавлення волі з відбуванням перших 5 років у в’язниці, а решту – у виправній колонії суворого режиму з обмеженням 1 рік 6 місяців.
Активісту Раїму Айвазову призначили 17 років колонії, активісту Шабану Умерову – 18 років, Фарходу Базарову – 15 років. Умерова, Бекірова, Ізетова та Айвазова звинувачували за ч. 1 ст. 205.5 КК Росії («Організація діяльності терористичної організації»). Базарова – за ч. 2 ст. 205.5 КК Росії («Участь у діяльності терористичної організації»). Всім фігурантам справи було також висунуто звинувачення за ч. 1 ст. 30 та ст. 278 КК Росії («Приготування до насильницького захоплення влади»).
Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували вчиняти терористичний акт та не закликали інших до здійснення терористичних дій. Тоді ж представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір засудив арешт активістів. Він закликав до їх негайного звільнення із СІЗО. Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих 27 березня в Криму.
Раніше ФСВП відмовила журналісту Ремзі Бекірову в переведенні з в’язниці Красноярського краю РФ до колонії ближче до Криму. Як зазначає в своєму повідомленні сайт ГО «Кримська солідарність», журналіста збиралися вивезти з в’язниці 5 липня. Спочатку – до транзитного пересильного пункту в Красноярську. «Там можна пробути довго. А потім [повезуть] у невідомому мені напрямку», – написав Бекіров у листі до дружини.
Як повідомлялося раніше, Федеральна служба виконання покарань відмовила в переведенні Ремзі Бекірова в колонію ближче до Криму. Він хотів відбувати термін у Ростовській області РФ. Однак ФСВП заявила, що з 24 лютого у виправних установах восьми регіонів Росії, у тому числі в донському регіоні, запроваджено «середній рівень реагування», тому перевести його туди неможливо.
Ремзі Бекіров – громадянський журналіст, активіст «Кримської солідарності». Журналіст вів стрим обшуків та судів у політично мотивованих справах проти жителів Криму, у тому числі у справі «Веджиє Кашка», затриманні архієпископа Климента, у справах «Хізб ут-Тахрір» та інших. Ремзі Бекіров є ініціатором ідеї про колективну допомогу сім’ям кримських політв’язнів.
Інформаційна служба НСЖУ