Голова Харківського обласного осередку партії «Слуга народу», народний депутат Павло Сушко підтримав під час голосування у парламентському комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики законопроект «Про медіа» як допрацьований до першого читання. Попри протести медіаспільноти, заклики відомих журналістів та блогерів, народні депутати від фракції «Слуга народу» підтримали внесення на розгляд Верховної Ради проекту закону, який передбачає суттєве посилення державного регулювання ЗМІ. У Національній спілці журналістів не підтримують ініціативу влади та засуджують ігнорування профільним парламентським комітетом позиції сотень журналістських колективів, за якими стоїть багатомільйонна аудиторія.
Як інформує прес-служба НСЖУ, під час засідання Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики у середу, 1 липня, із закликом не підтримувати законопроект «Про медіа» або суттєво його доопрацювати і врахувати позицію журналістів виступили народні депутати, які не входять до фракції «Слуга народу». Зокрема, Олександр Абдуллін («Батьківщина») підтримав позицію НСЖУ, що законопроект є «законом для влади проти журналістів». Юрій Павленко («ОПЗЖ») вважає, що профільний Комітет має зосередитися на запитах медіа та працівників ЗМІ, для яких актуальним є питання підтримки в умовах економічної кризи, а не посилення медіарегулювання. Ірина Констанкевич («За майбутнє») розкритикувала суттєве розширення прав членів Нацради з питань телебачення та радіо та встановлення їм зарплат у 200 тисяч.
Народні депутати від фракції «Слуга народу», які становлять більшість у гуманітарному Комітеті, не обговорювали критику журналістської спільноти та підтримали пропозицію голови Комітету Микити Потураєва проголосувати за законопроект «Про медіа». Свій голос «ЗА» віддав і член Комітету, керівник харківського осередку «СН», кінопродюсер Павло Сушко.
У Національній спілці журналістів України закликають народних депутатів України не голосувати за скандальний законопроект, коли його буде винесено на розгляд Верховної Ради.
“Проект закону «Про медіа» має суттєві загрози для свободи слова в Україні“, – переконаний голова НСЖУ Сергій Томіленко. – “Наші ключові пропозиції – не поширювати дію Нацради з питань телебачення і радіо на газети та на онлайн-медіа. Регулятор, на який мають суттєвий вплив політики, не повинен розширювати свій вплив на медіа-простір“.
Також у НСЖУ закликають харківських журналістів, редакторів газет та сайтів використовувати кампанію з місцевих виборів для активного спілкування з народними депутатами від партії «Слуга народу» для донесення інформації про реальні потреби щодо захисту українських медіа та захисту інформаційного простору.