Спілчанку Люсю Новошевську добре знають у Жовтих Водах. Під час повномасштабного вторгнення Люся заснувала художню школу, яка об’єднала понад 50 юних талантів. Серед них – чимало дітей, які переїхали до Жовтих Вод із регіонів активного ведення бойових дій.
Захопливі авторські програми в ефірі місцевої телерадіокомпанії «СТЕП», цікаві статті у газеті «Жовтоводські вісті» та першому інтернет-виданні «Имеется мнение», відповідальна посада головного редактора газети «Вісник краю», вступ до Національної спілки журналістів України у 2010 році…
15-річний творчий шлях Люсі на журналістській ниві був досить насичений.
У 2017 році наша колега вирішила зосередитися на розвитку інших напрямів своєї багатогранної особистості та захопилася живописом. У результаті відома журналістка розкрилася як художниця. Містяни із цікавістю відвідували виставки її авторських картин. Чимало з творчих робіт прикрашають оселі та офіси жовтоводських поціновувачів образотворчого мистецтва.
Згодом прийшло розуміння, що творча людина має обов’язково поділитися своїм талантом з іншими. З 2019 року почалося викладання живопису дітям. І невдовзі у Жовтих Водах з’явилася дитяча художня школа Люсі Новошевської, яка набула неабиякої популярності у 2022 році. Тривожні сирени, блекаути, страх за життя… Здавалося б, яке тут малювання?! Але заняття не просто викликають великий інтерес, а і сприяють покращенню психологічного стану юних художників. У цьому переконані родини ВПО, діти з яких відвідують художню школу (наразі тут займається понад 50 дітей віком від 4 років, третина з них – діти, які приїхали з регіонів активного ведення бойових дій).
– У 2022 році війна змінила долі багатьох українців, – розповідає Люся Новошевська. – Вони були змушені покинути свої міста і поїхати за кордон. Більшість зв’язків розірвалося, але є люди, які за тисячі кілометрів зберігають зв’язок з Батьківщиною і намагаються допомагати навіть за кордоном. Так сталося із моєю подругою Катериною Багдасарян, котра з минулого року живе у Фінляндії та є активною учасницею українсько-фінського громадського об’єднання «Калина». Вона наразі організовує у Фінляндії виставки моїх картин. Зокрема у м.Норваллі у серпні відбулася виставка, де представлено 20 моїх робіт. Приємно, що мої картини купують. Також було приємно отримати у подарунок для нашої школи набір художніх матеріалів від щедрих благодійників.
Люся Новошевська стимулює бажання своїх учнів брати участь у різноманітних творчих конкурсах. Та і сама подає приклад. На Міжнародному мистецькому фестивалі-конкурсі «Ти у серці моїм, Україно» у номінації «Образотворче мистецтво» Люся Новошевська стала лауреатом І ступеня, а також була відзначена найвищою нагородою – Гран-прі у літературному жанрі (поезія).
Тендітна Люся – турботлива матуся двох дорослих синів та кохана дружина. Її чоловік Євген Новошевський – перший друг та надійна опора у життєвих справах та творчих починаннях. Саме він став автором проєкту «Квітка миру», який був реалізований напередодні Дня Незалежності у Жовтих Водах.
Тож, за ініціативи творчого подружжя Новошевських на площі Миру розквітла синьо-жовта квітка. Вона зображена на асфальті у національних кольорах України. До створення композиції діаметром близько 15 м долучилися понад 50 жовтоводців, серед них – дружини та діти наших захисників. Творчий процес відбувався протягом 23 серпня – у День Державного прапора України.
Люся Новошевська продовжує творити на користь рідного міста та країни. Вона пишається тим, що має приналежність до Національної спілки журналістів України, з цікавістю відстежує новини Дніпропетровської обласної організації НСЖУ та завжди рада спілкуванню у дружньому колі жовтоводської журналістської спільноти.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарностіу Дніпрі – 050 919 84 79 ( координатор Наталя Назарова), адреса: вул. Старокозацька, 8;
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Олена Кубарєва