На 80% змінилися підходи до роботи, а головне – піднявся дух. Так оцінює результати циклу вебінарів «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19» директорка Городоцького районного телерадіопресцентру Наталія Попович.
Вона зауважує: криза та епідемія внесли певний песимізм в роботу редакції, почали опускатися руки, адже брак реклами і відсутність коштів дали свій негативний результат.
«Завдяки вебінарам ми дізналися про успішний досвід колег, і це дуже мотивує. Після них відчули, так би мовити, новий подих», – каже пані Наталія.
Зокрема, ця редакція медіа з Хмельницької області розробила відеопрезентацію для рекламодавців і вже може запропонувати їм нові платформи.
Змінили підходи до роботи в Youtube: якщо раніше робили тижневий випуск новин, тривалістю близько 40 хв., то тепер почали експериментувати: викладати короткі сюжети, анонси. Щодня – по 2 таких випуски.
«Після вебінарів прийняли рішення створювати також додатки, створили кнопку на сайті – «Підписатися», знайшли фахівця, котрий допоможе розвиватися у соцмережах, вже запустили рекламну кампанію, яка може дати нам принаймні невеликий прибуток. Якщо вона виправдає себе, це теж стане для нас додатковим джерелом доходу», – коментує Наталія Попович.
Як розповідає директорка, редакція мала невелику камеру, яку раніше не використовували, бо не знали, що з нею можна робити. Після вебінарів, які стосувалися роботи з відео, вже почали її активно використовувати.
«На кожну зйомку у нас тепер їздить журналіст, взявши цю камеру – для роботи в соцмережах. І вже з події надсилає нам відео, ми робимо анонси. Загалом, вебінари про роботу в Youtube були дуже корисні», – додає директорка телерадіопресцентру.
По-іншому підійшли в редакції і до висвітлення конфліктів. Якщо раніше проблемні матеріали висвітлювали, просто подаючи дві точки зору, то нині журналісти намагаються глибоко розібратися в тематиці й готувати серії публікацій, щоб аудиторія змогла отримати повну інформацію.
Наталія Попович – активна учасниця вебінарів із серії «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19». Ця програма –ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.