Журналіст «Українське радіо. Харків», член НСЖУ Роман Кривко після повномасштабного вторгнення переїхав в Івано-Франківськ. Мешкав у тимчасово орендованій квартирі, а радіопередачі готував, працюючи в коворкінгу Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ. Нині наш колега живе і працює в рідному місті, куди повернувся наприкінці жовтня 2022-го, однак дотепер підтримує тісні зв’язки з Центром, часто спілкується з його працівниками.
Координаторка Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта поцікавилась у журналіста, як йому живеться й працюється в прифронтовому Харкові.
– Дякую, я нормально, – розповідає Роман Кривко. – Масовані обстріли дронами зараз відбуваються переважно по центру та середмістю. Я ж мешкаю на окраїні. Сьогодні (розмова відбулася у четвер –Ред) включався в ефір, був на виїзді. Обстріли не щодня, але останнім часом – через день. Переважно увечері, вночі або рано-вранці, тож удень містяни відчувають себе досить безпечно, бо звикли, що зло прокидається в темну пору доби. Принаймні, немає частих обстрілів ракетами й авіабомбами.
Тепер у Харкові, за словами міського голови, живе приблизно 1,3 млн 300 людей. У місті – 200 000 переселенців, які, рятуючись від війни, переїхали з прифронтових районів Харківщини до обласного центру. Перебоїв з електрикою чи іншими комунальними послугами наразі немає, ще й досі триває опалювальний сезон. У Харкові так само дотепер безкоштовний комунальний транспорт, міський зоопарк.
Пройшовся садом імені Шевченка, який мені нагадує затишний однойменний парк в Івано-Франківську. Трохи пофографував там інсталяцій, світлини яких додаю. Не зважаючи на часті обстріли, харків’яни дбають про облагородження відпочинкових зон та прибудинкових територій.

А вже в п’ятницю зранку Роман Кривко повідомив нам про наслідки нічної атаки шахедів на Харків:
– Ось так росіяни воюють з цивільними та їхнім майном… Прицільно по щільній житловій забудові, 2, 4, 5-поверхові будинки, автівки, різні господарчі забудови Новобаварського району Харкова.
Згорілі люди, фрагменти тіл яких потрібно ідентифікувати, 30 поранених, в тому числі діти.
Цього разу сім дронів, усі – по будинках харківців.
Тиждень масованих атак безпілотниками, про їхні наслідки – на світлинах.
У напівзруйнованій 2-поверхівці залишається жити одна мешканка першого поверху, Лариса Лозова. Їй лагодять електрику, забили плитами вікна. «Кляті фашисти», – говорить жінка, оговтуючись від пережитого.
Жителі сусідніх будинків чекають на відновлення світла, водо- та газопостачання.
Отак живуть і працюють наші колеги-журналісти в прифронтовому Харкові.






Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності
Дискусія з цього приводу: