Японська мушмула, пальма вашингтонія, слива Пісарді – ці та інші дива природи бачили журналісти-переселенці та ветерани НСЖУ у Запорізькому міському дитячому ботанічному саду. Тематичну екскурсію для них організував Центр журналістської солідарності.
Кожен містянин погодиться, що ботанічний сад – це перлина Запоріжжя. Він був закладений 29 жовтня 1958 року. А 1971-го його оголосили парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва.
Площа саду – 12 гектарів. Перетнувши парадний вхід, одразу потрапляєш в обійми її величності природи: жовті форзиції, ніжна палітра більш ніж 30 сортів магнолій, рожеве мереживо слив Пісарді та японських сакур…
Разом з екскурсоводом Іриною Фесенко журналісти попрямували в Зимовий сад, якому вже більше 30 років. Там зібрані тропічні та субтропічні рослини-старожили: фінікова периста пальма, віялоподібна пальма вашингтонія, мушмула японська, різноманітні драцени. Рослини розкішні, високі – для них вже навіть довелося піднімати дах.
Є в колекції і драконове дерево. За легендою, воно зародилось від крові древньої реліктової тварини. Цікавинку відвідувачі почули й про орхідеї. Виявляється, ці рослини ростуть на деревах, але не паразитують на них, а годуються вологою з повітря. А в кактусарії треба бути обережним, бо опунція стріляє колючками, а подекуди трапляються отруйні рослини. Тут є китайська гінкго білоба та південноамериканський ліквідамбар, які колись були подаровані Нікітським ботанічним садом (Крим).
У дендропарку можна гуляти годинами, насолоджуючись чистим повітрям, ароматами та природним різноманіттям. Однак вдосконаленню саду немає меж! І зараз тут кипить робота: формуються газони, кронуються кущі й дерева, розчищаються після зимівлі галявини.
– До дня Перемоги ми підготували нову оранжерею, – каже директорка ботсаду Тамара Єрьоміна. – Вже висадили там рослинки й доглядаємо за ними, вони ростуть дуже швидко!
Журналісти залишилися задоволені екскурсією.
– Враження від сьогоднішньої прогулянки з колегами – просто неймовірні! – каже Олена Машталяр, тележурналістка з Дніпрорудного. – По-перше, спілкування з природою завжди приносить величезне естетичне задоволення. А ще це прекрасна релаксація для нас, переселенців, які вимушено покинули рідні місця. На таких заходах ми відновлюємося, укріплюємося та здобуваємо нові сили для життя.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі– 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний; 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Олена Морозова, фото Дар’ї Зирянової