З нагоди професійного свята – Дня журналіста – Івано-Франківська обласна організація НСЖУ провела урочисте зібрання. Колег привітали голова обласного осередку НСЖУ Лілія Боднарчук та секретар НСЖУ, відповідальний секретар обласної спілки журналістів, координатор Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ Вікторія Плахта. Вони відзначили, що журналісти – представники професії відповідальної і небезпечної навіть в мирний час, а у військових реаліях вона стала ще ризикованішою – багато медійників наражають на небезпеку себе і своє життя, щоб показати світовій спільноті правду про злочини російського агресора проти українського народу.
Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять медійників, котрі загинули, виконуючи свій професійний обов’язок.
Основним моментом урочистостей в конференц-залі готелю «Станіславів».було нагородження. Лілія Боднарчук та Вікторія Плахта вручили спілчанам Спеціальні відзнаки та почесні грамоти НСЖУ, почесні знаки та грамоти обласної організації НСЖУ за плідну працю, активну участь у житті Спілки, активну волонтерську та громадську роботу.
За винятковий вклад і невтомну працю в ім’я нашої Перемоги у російсько-українській війні, активну громадянську позицію та надання підтримки ЗСУ Подякою командира 2 стрілецького батальйону Володимира Сем’янчука нагороджено Івано-Франківський Центр журналістської солідарності та його координаторку Вікторію Плахту, голову обласної спілки журналістів Лілію Боднарчук та журналістку Мар’яну Мазур.
Відповідно до рішення секретаріату обласної спілки журналістів новими членами Спілки стали п’ять представників прикарпатських медіа. Їм вручили членські квитки й прескарти, побажали натхнення та плідної праці на благо розвитку журналістського осередку.
У день професійного свята, вже вдев’яте, підбито підсумки обласного творчого конкурсу в номінації «журналістське розслідування» на премію Оксани Ровенчак, лавреатки премії НСЖУ «Золоте перо». Диплом лавреата-2024 року отримав кореспондент телерадіокомпанії «Суспільне Івано-Франківськ» Степан Пенкалюк. Спеціальними призами конкурсу відзначено Яну Гудяк (студентка ПНУ, журналістка агенції новин «Kurs»), Івана Дрогомирецького (посмертно) (газета «Галицька Просвіта»), колективи агенцій новин «Galka» та «Kurs».
Також були відзначені й переможці XIV Всеукраїнського конкурсу творчих учнівських та студентських робіт «Я – журналіст».
Учасники урочистих заходів мали добру нагоду переглянути виставку дитячих малюнків «Я – з родини журналістів», представлених у рамках всеукраїнської творчої акції, ініційованої мережею ЦЖС в Україні та з нагоди відзначення Дня журналіста. На адресу Івано-Франківського Центру журналістської солідарності надійшло 22 тематичні малюнки, авторами яких є діти, онуки, правнуки та племінники медійників Прикарпаття, а також дві роботи надіслали діти наших колег із підшефних областей – Волинської та Херсонської. Наймолодшій учасниці акції чотири роки, а найстаршій – 14. За підсумками творчої акції Вікторія Плахта вручила авторам найкращих творчих робіт дипломи учасника та призи. Дипломи учасника також отримали всі, хто взяв участь в акції.
Автори творчих робіт: Андріана Боєчко, Іван Харук, Матвій Плахта, Ірина Нижник, Віталій Білий, Роман Кваченко, Дмитро Моісеєнко, Дарина Савлюк, Вікторія Польна, Михайло Павелко, Ядвіга Павелко, Петрик Павелко, Варвара Павелко, Анастасія Костюк, Олексій Прокопів, Юліанія Окунська, Марічка Поп’юк, Оля Біла, Валерія Марченко, Софія Чернова, Катерина Пестушко, Дмитро Васенок.
–Відрадно, що до творчої акції активно долучились і юні мешканці Прикарпаття. Наймолодшій нашій учасниці – чотири рочки, а найстаршій – 14. Кожний малюнок цікавий по-своєму. Всіх учасників ми відзначили дипломами, а авторам найкращих робіт вручили заохочувальні призи. Проведення такої творчої акції дало можливість дітям не лише виявити свій художній талант, але й краще пізнати нашу благородну і важливу професію – професію журналіста», – зазначила Вікторія Плахта.
Також у межах урочистих заходів журналісти долучилися до збору коштів на потреби бійців ЗСУ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дана Данилів
Світлини Михайла Мазура