Завдяки захисному спорядженню від Національної спілки журналістів України кореспонденти інформаційного агентства «Укрінформ» Мирослав Ліскович та фотограф Кирило Чуботин побували в місті Суджа Курської області росії, яке нині контролюється Збройними Силами України.
За словами Мирослава Лісковича, поїздку на територію рф організувало Міністерство оборони України, а супровід під час зйомок здійснювали українські військовослужбовці.
– Суджа – в ідеальному стані як для міста в зоні бойових дій. Нічого спільного з Бахмутом і Авдіївкою… Вулиці чисті, спокійно, більшість будівель не пошкоджено. Однак постійно працює артилерія: мінометні розрахунки чути за пару кілометрів, – сказав у коментарі НСЖУ журналіст.
Він зазначає, що місцеві жителі не ставляться до українських військових як до окупантів. Вони їх бояться, звичайно, але, водночас, сприймають нормально і схвально відгукуються.
За словами пана Мирослава, бійці ЗСУ дійсно максимально допомагають місцевим, приносять їм їжу та воду. Під час розмови люди не критикують Україну. Хоча росіяни там переважно «внє палітики» (ця позиція поки незмінна), на упередження про «українських нацистів і бандерівців» події в Курській області дійсно вплинули.
– Можна сказати, що не тільки увесь світ, а й жителі російської федерації захоплюються нашими військовими, – додає колега.
Утім місцеві не багато коментують, адже бояться наслідків після повернення російських військових на цю територію. У розмові з “Укрінформом”, однак, наголошували, що їх дійсно кинули напризволяще.
– Більшість людей наразі виїхали. Залишилися переважно люди похилого віку, однак є й діти. Є родина із маленькою дитиною, яка живе на околицях Суджі, однак виїжджати не хоче і не підтримує пропозиції України про евакуацію. Кажуть, готові залишатися попри російські обстріли, – розповідає Мирослав Ліскович.
Загалом Суджа спокійна. Руйнування є від самої російської армії, яка при відході від населеного пункту обстрілювала власну територію.
– Бачили й тамтешню газовимірювальну станцію. Адміністративні будівлі лише трохи постраждали, але сама вона працює. Пункт пропуску «Суджа» повністю зруйнований.
Журналіст також зазначив, що на в’їзді в місто стоїть пошкоджена російська техніка – як показовий трофей нашої армії для українських та іноземних журналістів. Знімальна група бачила тіла російських солдатів, але їх переважно не хочуть вивозити.
– Хочемо подякувати Національній спілці журналістів України за дуже оперативну передачу спорядження. Увечері в четвер ми ухвалили рішення їхати, а в п’ятницю зранку вже були на місці. Питання захисту є зараз неймовірно важливим! Дякую за співпрацю! – підкреслив журналіст.
Фото: “Укрінформ”
Інформаційна служба НСЖУ