Міністерство цифрової трансформації України разом із Національною спілкою журналістів провели безкоштовний онлайн-тренінг із відеовиробництва для журналістів регіональних медіа. Захід пройшов в рамках Європейського тижня цифрової грамотності – щорічної події, покликаної популяризувати цифрові навички. Цьогоріч в Україні вона вперше відбулася на державному рівні. Спілкування стало інтерактивним діалогом, в якому взяли участь представники Мінцифри та журналісти-практики з локальних видань. Тренером виступав відеомейкер національного видання «Українська правда» Назарій Мазилюк, модератором – комунікаційник Мінцифри Олексій Мінаков.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначає: зберігаючи традиційні ЗМІ, журналісти маютьі освоювати цифровий простір, аби пропонувати своїй аудиторій оперативний якісний інформаційний продукт. Він нагадав, що саме про це йшлося під час масштабної Всеукраїнської наради редакторів друкованих ЗМІ, в якому взяла участь заступниця Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.
«Загалом ця подія вписується в контекст Меморандуму між найбільшим журналістським об’єднанням України і Міністерством цифрової трансформації. Ми й надалі шукатимемо різноманітні варіанти співпраці, щоб підвищувати цифрову грамотність українських журналістів, допомагати традиційним медіа трансформувати свою діяльність, розширювати діджитал-платформи», – коментує Сергій Томіленко.
Під час практичної частини Назарій Мазилюк — журналіст, відеомейкер інтернет-видання“Українська правда” розповів про основні прийоми зйомки за допомогою телефону та способи редагування й просування відео. Ще під час навчання в Острозькій академії він разом з однокурсниками створив видання «Острог Інфо» та відео-відділ при ньому.
«Саме там я вчився всьому тому, що знаю зараз. Сьогодні я займаюся комплексним відеовиробництвом: знімаю, монтую і публікую матеріали. Це є досить перспективною сферою для всіх медіа. Тож регіональним виданням варто знімати та поширювати відеоконтент, розвивати власні цифрові платформи», – стверджує Назарій.
Учасники навчання – журналісти-практики й педагоги відзначають безумовну користь отриманих знань.
«Класний тренінг! Ми слухали його усім моїм гуртком “Юні журналісти”. Сподобалось і мені, і дітворі. Особливо, що спікер близький їм за віком. І я дізналася багато корисного для практики . Дякую організаторам!» – ділиться враженнями редакторка видання «Козельщинські вісті» з Полтавської області Надія Литвин.
«Ми теж дивилися семінар разом з молодими моїми колежанками. Спікер розповідав все простою мовою, давав професійні поради. Дякуємо Назарію, що поділився досвідом і знаннями», – каже директорка ПП “Редакція газети “Сільські новини” з Луганщини Марина Животкова.
Організатори домовилися продовжити проведення таких тренінгів для української журналістської спільноти.