Замість переслідування незалежних журналістів, які працюють у Криму, на півострові слід забезпечити свободу та плюралізм ЗМІ. Пана Єсипенка слід звільнити, а його права поважати, в тому числі шляхом ефективного розслідування заяв про катування. Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович засуджує вирок, винесений у Криму українському журналістові Владиславові Єсипенку. Про це йдеться у спеціальній заяві, поширеній Радою Європи 17 лютого.
Пані Міятович порівнює випробування Владислава Єсипенка із іншими несправедливими засудженнями журналістів, як-от Миколи Семени, який був змушений покинути Крим після вироку в 2017 році, або Тараса Ібрагімова, якому в 2020 році заборонили в’їзд до Криму на тридцять років.
Ці переслідування ілюструють жахливу ситуацію ЗМІ та окремих журналістів у Криму, а незалежну журналістику стримують шляхом арештів, кримінального переслідування, заборони на в’їзд, спостереження, обшуків, конфіскації обладнання, цензури, переслідувань та залякування, – йдеться у заяві Комісара Ради Європи.
За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, який у соцмережах прокоментував заяву Ради Європи, Національна спілка журналістів України відзначає постійні зусилля пані Дуні Міятович, спрямовані на захист свободи слова та прав українських журналістів у Криму. Зокрема, ще 5 років тому, коли пані Міятович була Представником ОБСЄ з питань свободи медіа, вона зробила важливу заяву на підтримку журналіста Миколи Семени – «Справа Семени нагадує всім нам про свавільну практику замовчування критичних голосів у Криму. Абсолютно неприпустимо переслідувати журналіста за те, що він висловив свою думку!».
Нагадаємо, що російський суд у Криму засудив до 6 років позбавлення волі у сфабрикованій справі проти українського журналіста, автора Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Обурення вироком висловили у НСЖУ, та у Європейській та Міжнародних федераціях журналістів.