Національна спілка журналістів України за підтримки ЮНЕСКО запускає програму із психологічної підтримки журналістів і членів їхніх родин. В рамках програми працюватиме перша в Україні цілодобова «гаряча лінія» для медійників і відбудуться вебінари з психологами.
Звернутися на «гарячу лінію» в режимі 24/7 та отримати допомогу від професійних психологів може будь-який журналіст або журналістка, а також їхні рідні. Сервіс є безкоштовним, конфіденційним та доступним із будь-якого регіону чи країни, де перебувають медійники. Зв’язатися з психологом можна телефоном або через месенджер.
«Запит на психологічну підтримку стає однією з найбільших потреб для українських журналістів зараз, на десятому місяці від початку російського вторгнення. Спілка вже мала досвід надання індивідуальних психологічних консультацій у мережі центрів журналістської солідарності, які працюють у шести регіонах. Тепер завдяки підтримці ЮНЕСКО ми запускаємо широкомасштабну програму допомоги від професійних психологів, скористатися якою може будь-який журналіст або журналістка і члени їхніх родин, незалежно від регіону проживання. Це допоможе колегам вчасно розпізнати і подолати наслідки стресу і травми, попередити професійне вигоряння і зберегти ментальне здоров’я», – зазначає голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
Лінія психологічної підтримки є ініціативою Центрів журналістської солідарності НСЖУ, мережі, підтримуваної Міжнародною та Європейською федераціями журналістів та ЮНЕСКО. Партнером Cпілки в реалізації цієї програми виступає компанія IN-Person Corporate – провідна українська компанія з великим досвідом надання різних видів психологічної допомоги, в тому числі кризової. Компанія є привілейованим партнером асоціації ICAS International і першою в Україні запровадила в 2014 році комплексну психологічну підтримку для працівників організацій, волонтерів і населення. Зараз компанія надає послуги 66 міжнародним та українським підприємствам.
Психологи на «гарячій лінії» допоможуть тим журналістам, хто:
- висвітлює події війни, наслідки обстрілів, факти насильства;
- зустрічається з ризиком у своїй роботі;
- постійно спілкується з потерпілими та їхніми рідними;
- змушений був екстрено виїхати до іншого регіону або за кордон;
- пережив особисту втрату;
- має проблеми у спілкуванні з іншими людьми або сімейні конфлікти та в інших випадках.
«Професія журналіста в умовах повномасштабної війни є діяльністю з високим ступенем ризику. Постійний контакт із психотравмуючими подіями призводить до того, що журналісти є однією із найбільш вражених груп населення. Водночас лише невеликий відсоток українських медійників звертається за професійною психологічною допомогою. Ми раді долучитися до проекту, щоб підтримати українських журналістів і впровадити культуру турботи про ментальне здоров’я в професійному середовищі. Наші психологи мають великий досвід роботи, у тому числі у кризовій психології та психотравмі, і зможуть підтримати українських працівників медіа», – наголосила засновниця IN-Person Corporate Наталія Наливайко.
Частиною програми стануть щомісячні вебінари, присвячені питанням, які сьогодні турбують журналістів: наслідки стресу; професійне вигоряння; ухвалення рішень в умовах невизначеності; робота з горем; керування негативними емоціями; інші проблеми, пов’язані з професією. Учасники вебінарів зможуть докладніше дізнатися про те, як упоратися з негативними наслідками роботи в умовах війни, повернути емоційну стабільність і здатність адаптуватися до змін.
Як звернутися на «гарячу лінію»?
- За телефоном 0800 501 594 (безкоштовно зі стаціонарних номерів по Україні, з мобільних – за тарифом вашого оператора).
- ● Через Viber чи What’s App – написати повідомлення на номер 067 861 97 92.
Де можна дізнатися про вебінари з психологами?
- З анонсів на сайті www.nsju.org
- У телеграм-каналі SpilkaNews https://t.me/spilkanews
- З фейсбук-сторінки НСЖУ https://www.facebook.com/nsju.org
Довідково.
Про Національну спілку журналістів України
Національна спілка журналістів України (НСЖУ) – найбільша журналістська організація України, яка об’єднує 18 тисяч членів та має обласні організації в кожному регіоні. З початком повномасштабної війни росії проти України НСЖУ спрямувала свої дії на допомогу українським журналістам. Зокрема, українські медійники можуть отримати захисне спорядження для роботи в зоні бойових дій, а також фінансову та психологічну допомогу.
Про мережу Центрів журналістської солідарності
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну та інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО
ЮНЕСКО – це міжнародна організація, спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам’яток культури тощо. Важливий партнер НСЖУ: ЮНЕСКО підтримує українських журналістів, зокрема, надає бронежилети та амуніцію для гарантії безпеки журналістів.
Про компанію IN-Person Corporate
Компанія IN-Person Corporate, привілейований партнер ICAS International – перша в Україні, яка запровадила у 2014 році послугу психологічної підтримки для працівників організацій, волонтерів, населення, яка включає, крім інших видів психологічної допомоги, кризові інтервенції, роботу з травмою, вебінари/семінари/тренінги та інші заходи, направлені на підтримку психічного здоров’я. Засновниця компанії In-Person Corporate – Наталія Наливайко, психоаналітикиня, навчаюча аналітикиня, супервізорка ЄКПП. Магістерка психології в напрямку психоаналіз, клінічна психологія, психопатологія (університет м. Страсбург, Франція); докторантка УВУ (Мюнхен, Німеччина); членкиня УСП (Київ, Україна); членкиня Національної Психологічної Асоціації (Київ, Україна); членкиня Правління Європейського Товариства з Вивчення Травматичного Стресу (Андейк, Нідерланди); викладачка Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України.