Запорізький Центр журналістської солідарності НСЖУ продовжує проект арт-терапії для місцевих медійників та журналістів-переселенців, які активно працюють і у Центрі, і на професійній ниві. Заняття творчістю, відвідання музичних та театральних вистав, дні здоров’я, цікаві зустрічі з митцями – все це допомагає майстрам пера, камери та мікрофона у непростих воєнних умовах відновлювати психологічну рівновагу, плідно працювати, зміцнює моральну витривалість і віру в перемогу. Саме таку зустріч провів у Центрі відомий молодий запорізький фотомитець Ігор Лавров.
– Я радий представити свої авторські фотопроєкти саме в Центрі журналістської солідарності НСЖУ. Адже колеги найкраще можуть зрозуміти і відчути мої творчі задуми, порадіти успіхам, та й підказати щось цікаве. Радий, що зустріч викликала такий інтерес, бо ж прес-центр сьогодні повніснький! Хочеться, щоб моє мистецтво зігріло журналістам душу, надало сили і наснаги, – ділиться враженнями Ігор Лавров.
Він – творець кількох авторських проектів, що показують красу заповідної Хортиці – сакрального місця сили і мужності українського народу. Майстер презентував колегам-журналістам частину цих проєктів – настінний художній календар, а по суті – оригінальний фотоальбом «Заповідна Хортиця» (до речі, він випускає такі календарі вже шостий рік поспіль, і кожен – єдиний у своєму роді), і два однойменних фотоальманахи.
Унікальний рослинний і тваринний світ заповідного острова відкривається для глядачів з кожної світлини майстра всіма тонкощами і барвами, неповторними миттєвостями. Побачити їх, зафіксувати для людей під силу тільки таланту, який вміє бачити і відчувати помах крил метелика у сонячному промінні, що пробивається крізь густе листя на фоні синього неба, подих оленя-вожака, у гіллястих рогах якого, здається, заплуталося, ховаючись за горизонт, вечірнє сонце над водою, плетіння павучком павутини на зеленому кущі глоду чи тихе кружляння осіннього листя у густих заростях…
А ще – грайливі лисенята, дикий кабан, який з цікавістю заглядає ледь не в об’єктив фотокамери, молоді пухнасті лелечата у гнізді… І простори Хортиці, що човном гойдається на дніпрових хвилях…
– Я дуже люблю Хортицю, бувала там до війни, знаю про острів чимало. Але, завдяки роботам Ігоря Лаврова, побачила її по-новому – неперевершено прекрасною, багатою, щедрою, і такою рідною… Це – частка нашої України, яку нині руйнує і топче ворог. Прилітало смертоносне залізо і на Хортицю, та вона жива, така ж красива, таке ж заповідне місце сили, і буде вічно жити, як і вся наша Україна. І ми переможемо, і створимо нову красу, і берегтимемо все, що дано нам Богом і природою. Я щиро вдячна Ігорю Лаврову за творчість. Придбала художній календар з автографом майстра. Тож зможу переглядати його роботи і мріяти про той час, коли знову зможу гуляти по заповідним стежкам Хортиці, – поділилася враженнями про зустріч з фотомитцем журналістка Олена Морозова.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Сергія Лаврова і Сергія Біжка