12 інформаційних плакатів про всі сторони війни (евакуація, допомога місцевим жителям, діти війни, військові, госпіталі), а також фотовиставка, яка поділялася на дві частини – Запоріжжя мирне і Запоріжжя у війні були представлені в інформаційній експозиції «Війна в нашому домі», представленій днями у фінському місті Лахті, яке є побратимом Запоріжжя.
Серед запропонованих світлин – роботи запорізького військового журналіста Олександра Павлова. З початку повномасштабного вторгнення він часто їздить у гарячі точки, співпрацюючи з низкою іноземних ЗМІ як журналіст або фіксер.
– Європейці мають знати про те, що в Україні виборюється майбутнє Європи. Саме силами українців, життями українців ворог не йде далі, – каже він.
Олександр Павлов за відданість журналістиці та особистий внесок у боротьбу з ворожою пропагандою отримав спеціальну відзнаку від координаторки Центру журналістської солідарності в Запоріжжі Наталії Кузьменко.
Організатори виставки наголошують на важливості продовжувати розповідати за кордоном про те, яким було Запоріжжя до повномасштабного вторгнення і яким воно є зараз.
– Люди співчувають нам та хочуть і надалі допомагати й збільшувати обсяг цієї допомоги. З цією виставкою плануємо обʼїхати всі міста-побратими Запоріжжя, а їх всього вісім, – зауважила Наталія Єльцова, виконавча директорка ГО «Гуманітарно-інформаційний центр», керівниця проєкту «Теплі долоні».
Волонтери «Гуманітарно-інформаційного центру» неодноразово допомагали журналістам-переселенцям. Наталія Кузьменко подякувала за це й відзначила грамотою за активну волонтерську діяльність та вагомий особистий внесок у боротьбу за перемогу України над ворогом виконавчого директора ГО Наталію Єльцову.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ