Допомога журналістам, зокрема місцевій пресі – важлива справа в час війни. Про це пише, зокрема, японське друковане видання, весь квітневий випуск якого – про Україну й про те, як сприяти її перемозі у війні з московськими окупантами.
Електронну версію журналу надіслав до Києва партнерам (серед них – Національна спілка журналістів України й фонд «Журналістська ініціатива») Джунічі Ковака – редактор і очільник відомого Японського фонду майбутніх поколінь (Japan Offspring Fund). Ця неурядова організація, нагадаємо, втілює соціальний Японський проєкт допомоги українським «чорнобильцям».
«Сам факт виходу в світ видання про ситуацію в Україні й оприлюднені в ньому пропозицій експертів, як і чим допомогти Києву – важливий сигнал японському суспільству, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Більш як 70 відсотків жителів цієї країни, згідно з опитуванням Kyodo News, підтримують застосування санкцій до держави-терориста. Наша спілка й українські партнерські організації надіслали іноземним колегам листа – висловили вдячність за безкорисливу допомогу й тривалу плідну співпрацю. Сподіваємося й на позитивну реакцію на звернення наших друзів із Сайтами до відомих японських корпорацій, які можуть зробити свій внесок у стримування агресора, який чинить в Україні геноцид».
Нині, коли Україна дає відсіч збройному вторгненню московських окупантів, колеги з Токійської агломерації в міру сил підтримують Київ словом і ділом. Японці створили в соцмережі сторінку, на якій японською, українською, англійською мовами публікують правду про війну. У журналі, який пише про безпеку харчових продуктів і життя, розповідають про ситуацію в регіонах, наближених до зони відчуження ЧАЕС. Крім того, останніми роками (зокрема й у час пандемії коронавірусу) японські партнери переказали в Україну не один десяток тисяч доларів. Нині колеги закликають також своїх земляків і бізнесові корпорації активно допомагати Києву.
Важливо не лише припинити збройне вторгнення й покарати воєнних злочинців, а й допомогти у відбудові інфраструктури України, тож японці пропонують дієві механізми майбутніх репарацій – щоб коштом держави-агресора повернути до життя сплюндровані території. А щодо місцевих ЗМІ думка колег така: в умовах війни це не лише джерело об’єктивної інформації про життя регіону, а й чинник впливу на настрої населення. Якщо газета виходить у світ – це ознака нормалізації становища, навіть коли небезпека ворожих обстрілів на теренах держави, що воює, певний час ще може залишатися. Докладніше про відновлення випуску газети в Овручі на Житомирщині, визволеному від окупантів – у публікації «Японський проєкт в Україні: підтримка журналістів у час війни» – https://nsju.org/novini/yaponskyj-proyekt-v-ukrayini-pidtrymka-zhurnalistiv-u-chas-vijny/