Саме «комуністичною маячнею» Валентин Коваль – перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення називає ініціативу про державну підтримку преси. Відповідний коментар він залишив під дописом у соцмережі Facebook заступника міністра культури та інформаційної політики Тараса Шевченка щодо участі у Всеукраїнській нараді редакторів газет. Тарас Шевченко долучився до неї на запрошення Національної спілки журналістів України. У нараді взяли участь близько 200 редакторів та журналістів друкованих ЗМІ з усіх регіонів України.
«Пошук балансу для усіх зацікавлених сторін: друкованих ЗМІ та телерадіоорганізацій в законопроекті “Про медіа” – одна із задач МКІП. Цей законпроект – своєрідний медіа кодекс, на створення якого був запит не один рік у всіх гравців медіа ринку. Але коли всі медіа об’єдналися в одному законопроекті, виникло чимало запитань, ключове з яких: наскільки справедливо однаково ставитися до друкованих та аудіовізуальних ЗМІ», – прокоментував свою участь у нараді редакторів газет заступник міністра культури та інформполітики Тарас Шевченко та додав, що редактори ставили запитання, як держава підтримує пресу.
На це перший заступник голови Нацради Валентин Коваль відреагував коментарями: «А нащо державі підтримувати пресу? Чому саме її? Чим радіо завинило?»
«Підтримувати потрібно всіх, хоча завжди буває специфіка. Наприклад, існує специфічний закон про реформування державних та комунальних газет, який передбачає особливі форми підтримки саме реформованих друкованих ЗМІ», – відповів Тарас Шевченко. «Якась комуністична маячня», – зазначив на це Валентин Коваль.
До обговорення долучився голова НСЖУ Сергій Томіленко, який наголосив: підтримка місцевих ЗМІ – це практика країн Європи, Канади, Австралії. Антикризові ініціативи в умовах пандемії – індикатор турботи урядів про доступ населення до інформації.
«Очевидно, що нинішні члени Нацради не розуміють узагалі проблем газетної галузі, загальносвітових тенденцій підтримки місцевих медіа. Натомість проштовхують закон про медіа, яким хочуть регулювати всі ЗМІ, у тому числі, друковані. Тож не дивно, що 85% редакторів газет – проти цього закону», – наголошує Сергій Томіленко.
Нагадаємо, що Всеукраїнська нарада редакторів пройшла 25 березня у онлайн-форматі. Доповідачами на масштабному заході, організованому Національною спілкою журналістів України, стали троє заступників Міністрів: Антон Геращенко (Міністерство внутрішніх справ), Тарас Шевченко (Міністерство культури та інформаційної політики), Валерія Іонан (Міністерство цифрової трансформації); троє народних депутатів: Микита Потураєв та Ірина Констанкевич (Голова та Перша заступниця Голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики), Олексій Устенко (член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики); представники керівництва АТ «Укрпошта» та Федерації профспілок України.