Трансформації напрямів діяльності Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ була присвячена онлайн-нарада під головуванням очільника НСЖУ Сергія Томіленка, яка відбулася у ЦЖС. У нараді взяли участь експерти Спілки та команда Івано-Франківського центру журналістської солідарності, у зоні відповідальності якого, окрім Івано-Франківська – Чернігівська, Рівненська, Волинська та Херсонська області.
Зокрема, у нараді участь координаторка Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську Вікторія Плахта, асистентка Центру Богдана Засідко, фахівці центрального офісу НСЖУ та члени Івано-Франківського обласного журналістського осередку Андрій Русиняк, Михайло Мазур, Ліліана Хомишин, Віталій Чорненький, котрі активно долучаються до роботи Центру.
Під час наради окреслено пріоритетні напрями роботи Центру журналістської солідарності на найближчі два місяці.
Зокрема, це:
– низка занять та консультацій для журналістів-ВПО та прикарпатських медійників із залученням юристів, психологів, медиків.
– тренінги з питань безпеки, які є дуже важливими, адже, як підкреслив голова НСЖУ Сергій Томіленко, журналісти у своїй професійній діяльності за умов війни наражають власне життя на небезпеку – особливо ті, хто працюють у прифронтовій зоні чи виконують редакційні завдання в місцях бойових дій.
– волонтерство: працівники Центру спільно з медійниками-волонтерами надаватимуть гуманітарну допомогу колегам та їхнім родинам з інших областей України, зокрема, якіперебувають у прифронтовій зоні.
Також Івано-Франківський ЦЖС спільно з журналістами-волонтерами вирішили надати допомогу одному із підрозділів ЗСУ, придбавши для нього дрон «Чупакабра».
– Кожен із нас на своєму фронті наближає Перемогу, у тому числі – й наш Центр журналістської солідарності та всі, хто співпрацює з нами. Для підтримки наших колег, та інших громадян розпочинаємо соціальний проєкт «Працюємо разом заради Перемоги». Запрошую всіх охочих гуртуватися довкола нашого Центру та наших ініціатив, – наголосила координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності НСЖУ Вікторія Плахта.
Також Івано-Франківський ЦЖС спільно з журналістами-волонтерами вирішили надати допомогу одному із підрозділів ЗСУ, придбавши для нього дрон «Чупакабра».
У нараді взяли участь координаторка Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську Вікторія Плахта, асистентка Центру Богдана Засідко, фахівці центрального офісу НСЖУ та члени Івано-Франківського обласного журналістського осередку Андрій Русиняк, Михайло Мазур, Ліліана Хомишин, Віталій Чорненький, котрі активно долучаються до роботи Центру.
– Кожен із нас на своєму фронті наближає Перемогу. Свою значну і потрібну лепту вносить і наш Центр журналістської солідарності та всі, хто співпрацює з нами. Ми й надалі продовжимо робити добрі справи задля допомоги та підтримки наших колег, та інших громадян, тому розпочинаємо соціальний проєкт «Працюємо разом заради Перемоги». Запрошую всіх охочих гуртуватися довкола нашого Центру та наших ініціатив, – наголосила Вікторія Плахта.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією івано-франківського ЦЖС