Нові технології змінюють звичне життя і можуть застосовуватися в найрізноманітніших сферах. Про це йшлося під час прес-заходу в офісі компанії Хуавей Україна, де журналісти стали учасниками віртуальної екскурсії, присвяченої різним сферам застосування технології 5G. Ця технологія забезпечує передачу даних на високій швидкості і без затримки, що відкриває можливості для найширшого використання.
Наприклад, у медицині новим каналом зв’язку можна передавати безліч даних від пацієнта до лікаря, виконувати маніпуляції високої точності і на відстані – що особливо важливо в умовах пандемії чи нестачі лікарів. У майбутньому, запевняють розробники, стане можливим проводити операції на дистанції, коли лікар перебуває в одному приміщенні, а пацієнт – в іншому. Раніше це було неможливо через низьку швидкість і затримку передачі даних. До речі, завдяки технології 5G цього року за лічені дні забезпечили надійним зв’язком новозбудований шпиталь в Ухані для лікування хворих на COVID-19.
Цифрова економіка відіграватиме ключову роль у просуванні економіки вперед, адже цифровізація надає відповідним галузям неймовірний потенціал для зростання, заявив голова ради директорів Huawei Го Пін, відкриваючи міжнародний форум Huawei Connect. Цього року через обмеження, пов’язані з пандемією, за масштабним заходом українські журналісти та експерти спостерігали онлайн. У Китаї цифрова економіка забезпечує одну третину ВВП і дві третини економічного зростання.
Перспективні можливості несуть нові технології для сфери медіа. Журналістам продемонстрували енкодер, який замінює цілу пересувну телевізійну станцію. Але якщо традиційна ПТС – це цілий мікроавтобус із «начинням», то сучасний енкодер вміщується в рюкзаку і забезпечує повноцінну трансляцію телевізійного сигналу. Тож телеканали зможуть надати якісну і оперативну «картинку» просто з місця події. Розробники вважають, що це приверне увагу молоді до телебачення, адже нині сучасне покоління віддає перевагу відеострімам та іншим форматам, але не традиційному ТБ.
Експерти кажуть,
що в Україні технологія 5G з’явиться
щонайменше за два роки. Хоча бізнес уже виявляє цікавість – наприклад, до
використання цієї технології у шахтах. Це дозволяє скоротити кількість
персоналу і підвищити безпеку праці. Людську працю на ділянках із високим
ризиком аварій виконуватимуть машини. Якщо технологія виявиться вигідною для
окремих великих компаній, то невдовзі такі рішення можуть подешевшати і стати
доступними для інших підприємців.
Масове впровадження «безлюдних» технологій у виробництво – комплексний процес і
залежить не лише від цифрових рішень. Технічний прогрес, завдяки якому компанії
зможуть здешевити виробництво і прибрати «людський фактор», неминуче призведе
до закриття робочих місць у певних галузях. Наскільки безболісною для
суспільства і країни стане ця цифрова революція, залежить від управлінських
рішень, у тому числі – на державному рівні.
«У України є час підготуватися до змін, і ми з нетерпінням очікуємо на нові можливості в усіх сферах, у тому числі в сфері медіа. Своєю чергою, журналістам варто більше говорити про переваги цифровізації і про заходи, яких необхідно вжити для попередження можливих проблем. Теми, пов’язані з новими технологіями, неможливо висвітлювати, не говорячи про людей, на яких впливають ці процеси», – зазначає перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.