У столиці Грузії – м. Тбілісі – 23 вересня завершився чотириденний цикл тренінгів, дискусій, досліджень та практичних занять, які за програмою «Медіадіалог» проводять німецькі організатори в тісній співпраці з представниками НСЖУ, а також Інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, факультетом журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, Волинським національним університетом імені Лесі Українки, іншими освітніми та журналістськими організаціями нашої держави.
23 вересня відбулася заключна конференція.
Виступили президент Кавказького університету Каха Шенгелія (Грузія), керівник проєкту «Медіадіалог», директор «Відкритого телеканалу Людсвігсгафен» Вольфганг Рессманн (ФРН), секретар НСЖУ Володимир Данилюк (Україна).
Про політичну ситуацію в Грузії розповів деканка факультету політології КУ Ека Акобія. Викладачка «Кавказької медіашколи» Саломе Угулава поінформувала про пропаганду, фейки та маніпуляції в грузинських ЗМІ.
Заступник голови Гродненської облорганізації Білоруської асоціації журналістів, кореспондент «Радіо Рація» по Кавказу Андрей Мялєшка повідомив про суворі реалії терору білоруського режиму щодо журналістів та означив проблематику в європейському контексті. Він особисто, голова БАЖ Андрей Бастунєц та понад 100 інших журналістів перебувають у вимушеній еміграції, десятки знаходяться в Білорусі в місцях позбавлення волі…
«Фізичні атаки на журналістів»-– тема грунтовної доповіді Голови національної спілки журналістів Сергія Томіленка, котра викликала значний інтерес в аудиторії, адже актуальна для багатьох країн світу.
«Фізична агресія проти журналістів, це насправді атака на право знати правду щодо всіх людей. Особливо тут турбує діяльність різних радикальних груп, і те, що значна частина вчинених злочинів належним чином не розслідувана. Тому треба посилювати тиск на урядовців та правоохоронців із вимогою якісно захищати можливість виконання журналістами своїх професійних обов’язків, проводити ефективні розслідування, показувати реальні приклади реального покарання нападників на працівників ЗМІ, – серед іншого зазначив Сергій Томіленко. – Спілка вже домоглася регулярній звітів правоохоронців на цю тему, але солідарність журналістів – найкращий спосіб зробити нашу професію безпечною».
Викладач Нагірно-Карабаського університету Владімір Арутюнян із м. Степанакерт зосередився на проблематиці висвітлення війни в цьому регіоні різними медіа.
Тренери з ФРН Кароліна Варт і Міноас Адріотіс презентували результати роботи відеогрупи та блогерів, які складалися з грузинських студентів та молодих науковців.
А потім учасники міжнародної програми «Медіадіалог», яка у співпраці з журналістськими організаціями та за підтримки МЗС ФРН у ц. р. проводить уже третій етап роботи, цього разі на Кавказі, вирушили в Вірменію, де на базі університету в м. Гюмрі німецькі, українські, білоруські, вірменські, грузинські та молдовські колеги продовжуватимуть відшліфовувати ази протидії фейкам, ворожій пропаганді та захисту прав журналістів від тиску тоталітарних режимів.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко, спілкуючись із закордонними колегами, підкреслив:
«Важливо, що в Україні ми боремося за права журналістів, але водночас зіткнулися з зовнішнім ворогом, що ускладнює ситуацію. Росія окупувала частину території нашої держави, проводить агресивну пропагандистську інвазію. Крім інформаційних атак щодо бойових дій на Донбасі вона регулярно переслідує журналістів і блогерів у тимчасово окупованому Криму, і цю глобальну проблему також треба вирішувати набагато ефективніше. В усякому випадку, слід ще раз наголосити: журналістика цивілізованому світі – не злочин, це основоположний елемент демократичного суспільства».
Служба інформації НСЖУ.