Ще до повномасштабної російської агресії волонтерка Людмила Гусейнова поширювала друковані матеріали, видані Національною спілкою журналістів, на українських блокпостах Донбасу. Ці видання викликали великий інтерес місцевих жителів.
Про це вона розповіла під час круглого столу «Актуальний стан розслідування воєнних злочинів Росії проти журналістів».
«Люди, проїжджаючи через блокпости, попри небезпеку, ховали ці друковані видання серед своїх пожитків і везли на окуповану територію», – розповіла Людмила.
Відтоді їй довелося багато чого пережити. Три роки волонтерка провела в полоні, зокрема й у сумнозвісній в’язниці «Ізоляція», де багатьох бранців жорстоко катували. Нещодавно її вдалося визволити.
«Я щойно повернулася з поїздки до Сполучених Штатів, де мала дуже багато зустрічей. Я брала з собою газети, які за сприяння НСЖУ почали видаватися на деокупованих і прифронтових територіях. Вони залишилися в університетах Вашингтона і Нью-Йорка, Нью-Джерсі. Українська громада США також має примірники цих газет. Для них це – приклад того, що Україна не тільки щось просить або вимагає в інших країнах світу, а й демонструє свою силу, спроможність працювати, налагоджувати для людей належні умови життя. Це приклад того, що Україна – сильна!» – сказала волонтерка.
Нагадаємо, відновлення друкованих видань на деокупованих і прифронтових територіях, де часто немає ані інтернету, ані мобільного зв’язку, ані електрики, для НСЖУ є одним із пріоритетних завдань. За сприяння Спілки видано по одному тиражу понад 20 місцевих газет, більша частина з них перейшла до регулярного друку.
Інформаційна служба НСЖУ