Тільки невідворотність покарання в кожному випадку побиття журналістів зможе зробити професію безпечнішою і змусить, нарешті, суспільство сприймати як аксіому: чіпати журналістів не можна! Так прокоментував голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко інформацію про арешт одного з підозрюваних у побитті фотокора видання «Букв» Олександра Кужельного під час акції на Банковій 14 серпня. Із відповідною заявою Сергій Томіленко виступив в ефірі програми «Підсумки тижня з Тетяною Поповою».
Він, зокрема, зазначив: «Ми у Національній спілці журналістів вітаємо той прогрес, який на наших очах відбувається з розслідуванням і реагуванням на цей обурливий інцидент – побиття трьох журналістів під час останніх протестних акцій, які радикальні угруповання влаштовували в центрі Києва. Встановлені двоє нападників, відбуваються слідчі дії. І головне – є рішення суду. А попереднє реагування суду вже сприймається в журналістському середовищі як один з елементів покарання за брутальні атаки на журналістів. Адже те, що один із нападників отримує зараз два місяці арешту – гарний сигнал для суспільства, для людей, які з кулаками накидаються на журналістів, що буде покарання, і, як мінімум, два місяці люди проведуть за гратами».
Водночас, підкреслив голова НСЖУ, заклик журналістської спільноти до будь-яких політиків та організаторів зібрань – поважати права журналістів, не накидатися з кулаками ні на них, ні на їхні фото- й відеокамери, не цькувати представників медіа, а давати їм можливість виконувати свої професійні обов’язки.
«Ми бачимо певні намагання радикалів десь вибачитись, десь провести певну виховну роботу з цими молодиками, які нападали на журналістів. Але, по-перше, вибачення не звільняють від покарання. А, по-друге, важливим аспектом є довіра до обіцянок, що не буде нових атак. У нас цієї довіри до радикалів немає. Вони повинні каятись і вибачатись по багатьох попередніх інцидентах. А головне – має бути культура і сприйняття журналістів як фахівців, які виконують свою роботу», – наголосив Сергій Томіленко.
Він констатував, що і нове керівництво Міністерства внутрішніх справ, і загалом правоохоронна система продемонстрували оперативну реакцію на інцидент. «Але, знову ж таки, цей кейс потребує фінальної крапки – вагомого покарання для нападників», – резюмує голова НСЖУ.
Нагадаємо, слідчі поліції Києва повідомили про підозру двом особам, які побили фотокореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного під час виконання ним редакційного завдання. За скоєне їм загрожує до п’яти років ув’язнення. Суд арештував на два місяці одного з підозрюваних у побитті журналіста. Іншого нападника взяли під домашній арешт.